ترکمن نیوز: به همت مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور و به مناسبت هفته دفاع مقدس با خانواده سه شهید اهل سنت در بندرترکمن دیدار شد.به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در راستای تکریم و الگوسازی از شهیدان و افزایش حس وطن‌دوستی به همت مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور و با همکاری و همراهی بنیاد شهید و امور ایثارگران بندرترکمن و با حضور امامان جمعه بندر ترکمن با خانواده سه شهید اهل سنت در شهرستان بندرترکمن دیدار شد.

آخوند قربان محمد اونق در این دیدارها ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدا با اشاره به اینکه، سه گروه در روز قیامت از شفاعت کنندگان هستند و در درجه بالایی قرار دارند، گفت: پیامبران، عالمان و شهیدان، سه گروهی هستند که در روز قیامت، شفاعت می کنند و خدا هم شفاعت آنان را می پذیرد.
وی با بیان اینکه، شهدای گرانقدر به خاطر حفظ آرامش و آسایش مردم شریف کشورمان در مقابل ظلم و ستم ایستادگی کردند، افزود: شهدا برای اعتلا و بزرگی وطن و خاص خداوند متعال جان دادند.

آخوند عبدالرحمان کر نیز در این دیدارها با اشاره به اینکه، مسئولین باید شهدا را قدر بدانند، گفت: بی‌تردید جانفشانی ها و ایثارگری های شهدای دفاع مقدس، الگویی برای نسل جوان کشورمان بوده و امید است که با تکریم و احترام به آنان، بتوان یاد آن عزیزان را گرامی داشته و در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تلاش نماییم.

یاسر مقسم معاون فرهنگی و امور اجتماعی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور نیز در این دیدارها ضمن گرامیداشت یا شهدا و امام راحل گفت: اجر مادران و همسران شهدا کمتر از شهدا نیست.
وی در ادامه به تکریم از همسران و مادران شهدا اشاره کرده و افزود: به یقین سهم و اجر مادران و همسران شهدا در دفاع مقدس و در ایثارگری اگر نگوییم بیشتر از شهداست ولی کمتر از شهدا نیست.
مقسم، زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را یکی از وظایف مهم مردم و مسئولین برشمرد و گفت: دیدار با خانواده شهدا رسالت همه مسئولان و مردم است و باید قدردان آنان باشیم.
معاون فرهنگی و امور اجتماعی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور با بیان اینکه ارج نهادن به جایگاه شامخ شهدا و پاسداری از خون شهدا نباید برای لحظه‌ای فراموش شود، ادامه داد: شهدا با ایثار و از خودگذشتگی که از خود به یادگار گذاشتند، عزت، شرف و آبروی کشور را حفظ کردند.
مقسم همچنین تصریح نمود: وجود شهدای ترکمن و همچنین ایثارگران، آزادگان و جانبازان ترکمن نشان از وفاداری آنها به انقلاب و نظام مقدس کشورمان است.

گفتنی است در این دیدارها از خانواده های شهید قربان تقان کر در بندر ترکمن، شهید عبدالجلیل صادق قلیچی کر در بندر ترکمن و شهید خدر تایلی پور چاروا در روستای نیاز آباد بندر ترکمن تکریم گردید.

گزارش از: رستم جرجانی

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۵۷

۱۰ مهر ۱۳۹۹

کد خبر :

83578

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک