امروز : شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۴۷,۰۹۰

ریال

|

دمای هوای شهر

inchebroon 14az 300x200 - دو هزار تن صادرات و واردات از طریق مرز ریلی اینچه برون گلستانگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  مدیر کل راه آهن شمال شرق ۲  گفت: از اول هفته تا کنون هزار و ۹۳۴ تن صادرات و واردات از طریق مرز ریلی اینچه برون انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمنئ نیوز،  باشگاه خبرنگاران،محمد رضا قربانی مدیر کل راه آهن شمال شرق ۲ در گفتگو با خبرنگار ما گفت: از ابتدای هفته تاکنون به میزان ۶۵۰ تن سنگ آهن به مقصد ترکمنستان از طریق مرز ریلی اینچه برون صادرات انجام شد.

وی افزود: ۲۶۵تن خرما و ۷۰تن کشمش به وسیله واگن های مسقف به کشور قزاقستان صادر شد.

قربانی ادامه داد: ۳۸۲تن روغن پایه ، ۴۵۴ تن جو و ۱۱۳ تن دانه روغنی کلزا نیز از کشور های قزاقزستان و ترکمنستان از طریق مرز ریلی اینچه برون وارد گلستان شد.

محمدرضا قربانی افزود: طبق توافق انجام شده بین ایران و کشور های ترکمنستان و قزاقستان، بخشی از صادرات محصولاتی همچون خشک بار ، خرما و کشمش به مقصد این کشورها از طریق خط ریلی و از مرز اینچه برون واقع در شمال استان انجام می شود.

وی در پایان گفت: استفاده از خطوط ریلی برای حمل و نقل، انتقال بار و ترانزیت کالا و محصولات کشاورزی و باغی به کشورهای شمالی ایران در کاهش هزینه ها و افزایش میزان صادرات تاثیر بسیاری دارد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز