امروز : یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۳۸۰۰۰

ریال

|

دمای هوای شهر گنبدکاووس :

30° سانتی گراد

کمیسیون اقتصادی ارز دیجیتالی 300x206 - دو روی سکه ارزهای دیجیتالتورکمن نیوز:  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت:پیش بینی می شود ارز دیجیتال در آینده جایگزین ارزهای کاغذی و اسکناس می شود و یکی از مزایای آن عدم قابلیت برای جعل است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  قرجه طیار عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خانه ملت با اشاره به توسعه استفاده از ارز دیجیتال در دنیا، گفت: ارز دیجیتال مانند طلاست و از بین نمی رود و برخی مشخصه‌های آن سبب شده که در دنیا ارزشمند شود.

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارز دیجیتال مانند طلا گرانبها است، افزود: طلا ماندگاری بالایی دارد و یک گرم طلا در طول هزاران سال می‌ماند و به این دلایل محبوبیت دارد، همچنین می توان گفت نبود سرور مرکزی ارز  دیجیتال نیز برای آن محبوبیت ایجاد کرده است.

ارز دیجیتال محدودیت جغرافیایی  پول به عنوان عامل تبادل کالا را از بین برده است
وی با اشاره به اینکه در دهکده جهانی همه کشورها به دنبال این بودند که پول به عنوان یک عامل تبادل کالا محدودیت جغرافیایی نداشته باشد و ارز دیجیتال این محدودیت را از بین برده است، ادامه داد: بسیاری از کشورهای اروپایی  فضا را برای استفاده از ارز دیجیتال به صورت محدود با شناسایی مشتریان باز کرده و سعی کردند به جای اینکه چشمشان را روی آن ببندند، قانون‌گذاری روی آن انجام دهند تا هم از آن استفاده شده و هم تحت کنترل باشد.

یکی از بزرگترین مزیت‌های ارزهای دیجیتال این است که نمی‌توانند جعل شوند و تراکنش‌ها نمی‌توانند به‌طور خودسرانه توسط فرستنده برگشت بخورند

طیار تاکید کرد: ارز دیجیتال در دنیا ایجاد و در آینده نزدیک نیز استفاده از آن فراگیر و اجتناب ناپذیر است و ایران که در شرایط تحریمی قرار دارد باید بیشتر از  ظرفیت این ارز استفاده کند.

ارز دیجیتال در آینده جایگزین ارزهای کاغذی و اسکناس می شود

وی با بیان اینکه پیش بینی می شود ارز دیجیتال در آینده نزدیک جایگزین ارزهای کاغذی و اسکناس می شود، افزود: از منظر اقتصاددان ها امکان برخورد با ارز دیجیتال وجود ندارد و در شرایط تحریم بانکی ایران به دلیل ناشناس بودن فرد گیرنده و فرستنده این نوع ارز می تواند یکی از مسیرهای انتقال باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: یکی از بزرگترین مزیت‌های ارزهای دیجیتال این است که نمی‌توانند جعل شوند و تراکنش‌ها نمی‌توانند به‌طور خودسرانه توسط فرستنده برگشت بخورند.
وی با بیان اینکه از دیگر مزیت‌های ارز رمزنگاری‌شده این است که به چگونگی نرخ ارز، نرخ سود یا هزینه معامله بستگی ندارد، تصریح کرد: علاوه براین، معاملات ارزهای دیجیتالی بدون در نظر گرفتن موقعیت فرستنده و گیرنده در هرصورت با سرعت یکسانی انجام می‌شوند.
طیار با اشاره به اینکه در حال حاضر قیمت و ارزش ارز دیجیتال در حال نوسان است و هنوز نتوانسته به یک قیمت ثابت دست یابد، افزود: این موضوع یعنی بعضی ها توانستند اعداد و ارقام بسیار زیادی را برای خود فراهم سازند و در کنار آن خیلی ها نیز پول های کلانی را از دست دادند که این یکی از معایب ارز دیجیتال است.

وی ادامه داد: با  توجه به عدم حاکمیت قانونی خاص بر قلمرو پول مجازی با استفاده از آن می توان به پولشویی، فرار مالیاتی و سایر جرایم اینترنتی دامن زد و زمینه ارتکاب این پدیده ها را تسهیل کرد که این موضوع از دیگر معایب آن است.

نگرانی بانک مرکزی این است که به دلیل کاهش ارزش پول ملی در اتفاقاتی که در یک سال گذشته رخ داده و شرایطی که کشور با آن روبه‌روست، ورود یک ارز مجازی که به راحتی خرید و فروش شده و ارزش دلاری دارد، باعث کاهش ارزش پول ملی شود

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس دهم، با بیان اینکه مصرف زیاد برق در تولید ارز دیجیتال از دیگر معایب آن است، گفت: در ایران برق در برخی ماه های سال بیش از نیاز داخلی بوده و در برخی ماه ها با کمبود عرضه مواجه است، لذا در این شرایط می توان به گونه ای مدیریت کرد که ماینینگ ارز دیجیتال در ماه هایی انجام شود که مصرف برق در پیک و اوج خود قرار ندارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه نگرانی بانک مرکزی این است که به دلیل کاهش ارزش پول ملی در اتفاقاتی که در یک سال گذشته رخ داده و شرایطی که کشور با آن روبه‌روست، ورود یک ارز مجازی که به راحتی خرید و فروش شده و ارزش دلاری دارد، باعث کاهش ارزش پول ملی شود، تاکید کرد: یعنی رواج آن موجب می‌شود که افراد برای معاملات خرد خود هم به جای ریال از ارز دیجیتال استفاده کنند و چون این ارز فراگیری ندارد، سبب شود یک شیب به سمت افراد دارای ارز دیجیتال یا سایر ارزهای مجازی و حتی کسانی که دلار دارند ایجاد شود.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

هیتر رستورانی گوشی طرح هیتر گلخانه Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز