امروز : جمعه ۰۱ بهمن ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۵,۲۵۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    42420

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    10:16 | ۰۲ دی ۱۳۹۷

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

یادداشت-ترکمن نیوز-  یکی از مشکلات ما که اعتقادات را سست و زایل می کند دو گانگی و تناقض در شعار و عمل است. یعنی آنچه را در حرف و سخن بیان می کنیم ولی عمل نمی کنیم. یا فاصله شعار و عمل زیاد است.

بنگرید به شعارهای اوایل انقلاب مانند استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی که در حال حاضر با چه مشکلات و موانعی مواجه شده است. یا شعارهای نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری که نامزد انتخاب شده بیشتر شعارهای خود را فراموش می کنند. به جای قبول مسئولیت و شکست آنرا به گردن یکدیگر می اندازند.

یا هر روز با صدای بلند شعارهای ضد امریکایی و ضد غربی می دهیم و آنجا را مظهر فساد و جنایت و بی بند و باری معرفی می کنیم ولی تفریحات آخر سال خود را آنجا می گذرانیم. یا فرزندان مان آنجا تحصیل و زندگی می کنند. این دوگانگیها که برای مردم قابل هضم نیست و اعتماد مردم به مسئولان را از بین می برد.

اگر آنجا مظهر ظلم و فساد و جنایت و بی بند و باری است فرزندان مان آن جا چکار می کنند؟ اگر خوب است این شعارها برای چیست؟ چرا با مردم روراست نیستیم؟ یکی از بزرگواران در مصاحبه ای می گفت: زندگی فردی من چه ربطی به دیگران دارد؟ البته این حرف درستی است زندگی شخصی آنها هیچ ربطی به دیگران ندارد. ولی آن شعارهایتان چه می شود؟

گفته می شود فرزندان بعضی از اصلاح طلبان نیز در آنجا زندگی می کنند. البته به خاطر این نمی شود آنها را سرزنش و ملامت کرد. چون اصلاح طلبان نزدیک بیست سال است دیگر نه شعار مرگ بر امریکا می دهند و نه غرب را مظهر فساد و جنایت می دانند. آنها درشعارها و عمل خودشان تجدید نظر کرده اند.

آنها معتقدند در کشتار و جنایت میان امریکا و روسیه و چین چندان تفاوتی و جود ندارد. اگرغرب به خاطر این چیزها بد است این شامل شرق و دیگران هم می شود. اما این برای اصولگرایان عیب بزرگی است چون هم شعار ضد غربی بدهند و هم فرزندانشان در آن جا زندگی کنند.

اما اصل این است فرزندان مان در کشور خود ما زندگی کنند. اگر هم در غرب تحصیل کنند بهتر است بعد از پایان تحصیلات به کشور برگردند به میهن خودشان خدمت کنند. ما نمی توانیم این تضاد و دوگانگی را برای همیشه ادامه دهیم و باید به آن پایان دهیم.

 

نوشته:امان محمد خوجملی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :
برچسب ها :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز