امروز : چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱

|

نرخ ارز :

ریال

|

دمای هوای شهر

ostandar 6m 300x199 - دولت ۷۶ میلیارد تومان برای تکمیل راه‌آهن اینچه‌برون هزینه کرداخبار گلستان– ترکمن نیوز-  استاندار گلستان با بیان اینکه در دولت یازدهم ۷۶ میلیارد تومان برای تکمیل راه‌آهن اینچه‌برون هزینه شده گفت: پایانه اینچه‌برون به یکی از محورهای صادرات و توسعه استان گلستان تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن،  حسن صادقلو ظهر امروز در مراسم ورود نخستین قطار کانتینری چین به ایران از کریدور ریلی اینچه‌برون اظهار داشت: یکی از اتفاقات خوب ورود این قطار به ایران است که سبب شکوفا شدن کریدور شمال ,جنوب شد و باید این رونق, با راه‌ندازی, پایداری, ایجاد خط عریض و غیره انجام شود تا رونق ترانزیتی در حوزه ریلی شکل گیرد و تبدیل به ارزش افزوده شود.

eftetahie 6m 300x225 - دولت ۷۶ میلیارد تومان برای تکمیل راه‌آهن اینچه‌برون هزینه کرد

وی افزود: در آغاز دولت آقای روحانی, ۲۶ درصد از مسیر راه‌آهن اینچه‌برون با اعتبار ۷۶ میلیارد تومان باقیمانده بود که در این دولت هزینه شد و به بهره‌برداری رسید.

استاندار گلستان افزود: همچنین مسیر ریلی که از ابتدا بنیان‌گذاری شده و عوض نشده بود از مسیر قره‌تپه به طرف گرگان به طول ۱۸ کیلومتر و با اعتبار ۲۰ میلیارد تومان در سال ۹۳ هزینه شد.

صادقلو تصریح کرد: طرح تغییر از قره‌تپه به بندرگز بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۴ کلنگ‌زنی و تاکنون بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

Rah Ahan 6Mehr ITNA 175 300x200 - دولت ۷۶ میلیارد تومان برای تکمیل راه‌آهن اینچه‌برون هزینه کرد

استاندار گلستان یادآور شد: باید بهره‌وری از حمل‌و‌نقل ریلی به ۳۰ میلیون تن برسد و در افق ۳ ,۴ ساله به ۱۰ میلیون تن برسد و طلیعه خوبی است تا این کریدور ریلی تبدیل به ارزش افزوده شود.

استاندار گلستان تاکید کرد: مهم‌ترین کلید واژه در این کریدور این است که باید در حوزه راه‌آهن پایداری این اتفاق صورت گیرد و در یک اندام جامع حرکت کند, زیرا اگر این موضوع به صورت پایدار صورت نگیرد سبب سرخوردگی بیشتر خواهد شد و یکی از تعصبات ما باید پایداری این مسئله باشد.

صادقلو گفت: عامل پایداری در این کریدور, ایجاد یک سری معافیت‌ها و تسریع و تسهیل در ایجاد این معافیت‌ها خواهد بود که سبب تشویق تکرار در این کریدور خواهد بود.

Rah Ahan 6Mehr ITNA 182 300x200 - دولت ۷۶ میلیارد تومان برای تکمیل راه‌آهن اینچه‌برون هزینه کرد

استاندار گلستان اظهار کرد: به نظر می‌رسد برای پایداری در این امر, باید کارگروهی شکل گیرد تا بتوانیم در این کارگروه به افق‌های مورد نظر برسیم و تحول اقتصادی در منطقه و استان ایجاد کنیم.

 

گردآوری: گروه خبر ترکمن نیوز

https://telegram.me/TurkmensNews

منبع: تسنیم

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :
برچسب ها :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز