امروز : سه شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    127817

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    10:09 | ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

فقر 3 300x184 - دولت مسئله محور، مسائل معیشتی مردم را مسئله‌ای مهم بداندترکمن نیوز- عبدالرسول جوادی بالاجاده- رئیس دولت و مسئولان در جلسات و دیدارها و بازدیدها سخن از رویکرد دولت در رفع مشکلات و موانع”مسئله نگری” را اعلام می‌دارند و برای حل مسائل راهکار و چاره اندیشی می‌کنند.

حال از دولت سیزدهم سوال این است که؛ آیا مشکلات معیشت و سفره‌های مردم مسئله تلقی نمی‌شود که برای درمان آن چاره اندیشی و راهکار تعریف شود.؟

دولتی که کوچکترین مسائل استان‌ها و شهرستانها را در سفرهای استانی مسئله‌ای می‌نگرد و چاره و راهکاری برای برون رفت از آن برنامه‌ریزی و در زمانبندی معین رفع موانع می‌کند!

آیا مشکلات فراروی مردم در معیشت و سفره‌های مردم که با قیمت‌های سرسام آور و سعودی فشارهای بسیاری را بر خانواده ها وارد می‌سازد را مسئله‌ای مهم در کشور نمی‌داند تا با اقدام و نظارتی برای مهار تورم،کنترل بازار و توان خرید مردم چاره اندیشی و راهکاری را ترسیم نماید.

رئیس جمهور محترم، وزرای محترم اقتصاد،رفاه و امور اجتماعی، جهاد کشاورزی و صنایع، آیا صدای شکستن استخوان‌های مردم بالاخص اقشار آسیب پذیر و دهک‌های پایین جامعه را نمی‌شوید که زیر بار فشار سنگین تورم و گرانی خرد می شود و توان خرید حداقلی های زندگی آنهم برای زنده ماندن و نه رفاه نسبی را هم ندارند به گوشتان نمی‌خورد.

مسئولان دولت مردمی،جامعه اسیر شعارگویی ها و گزارش‌های غیر واقع اقتصادی برابر با آنچه که مردم در سفره های خود دارند شده است و عملا با این گزارش‌های عجیب و غریب اقتصادی که رشد اقتصادی به این درصد رسیده است و اشتغال این درصد رشد کرده است ، فشاری مضاعف بر مردم تحمیل می‌کند.

و بهتر آن نیست که تسکین جامعه را با مهار تورم و اقدامات نظارتی که سفره ها و درآمد مردم کشور ببینید و نه گزارش‌های کتابی مدیران دستگاه ها……

رئیس دولت مردمی ،مردمی که همراه همیشه و لبیک گوی دولت‌ها در نظام بودند و بیشترین مشارکت ها را در زمان نیاز کشور در عرصه های سیاسی، اجتماعی و داشتند و پرچم نظام را در برابر دسیسه های دشمنان برافراشته نگه می‌دارند، شایسته بهترینها نیستند ؟

آیا بهترین‌های حکمرانی چیزی جز رضایت مردم در رفاه نسبی و حداقلی در تامین نیازهای اساسی چون سفره، آموزش، درمان و خدمات اجتماعی تعریف نمیشود؟

مردم انتظارت خود را از حکمرانان به حداقل رساندن و معیشت و اقتصاد ( درآمد برابر هرینه ها) را طلب دارند ، حداقل خدمات اجتماعی را مطالبه دارند ؟

در این آشفته بازار اقتصادی، سکوت و روزه مسئولان در بیان مسائل مردم جامعه بیشتر از اصل مشکل ( تورم و گرانی و….) فشار می آورد که نه خانه ملت مطالبه گری می‌شود و نه دولت نیم نگاهی هر چند تسکین بخش برای جامعه توجه دارد ؟

انتظار است تا دولت مسئله محور برای مشکلات معیشتی و سفره های مردم چاره ای اندیشد و اقدامی و عملی نماید ؟

باشد تا در آینده نزدیک مردم مسئله مهم معیشت را از زبان دولت مردمی به عنوان مسئله بشوند و راهکاری برون رفت از مسائل را با اقدام عملی بر سفره ها ببیند و …..‌‌
شاید…..شاید …..

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :
برچسب ها :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز