امروز : چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    113442

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    22:31 | ۲۸ مرداد ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

TN Vazir 2 300x188 - دولت سیزدهم خود را ملزم به پاسخگویی و حمایت از خبرنگاران می‌داند/ تصویب نظام جامع روزنامه‌نگاری و رسانه‌ایترکمن نیوز:  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دولت سیزدهم خود را ملزم به پاسخگویی و حمایت از خبرنگاران می داند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ محمد مهدی اسماعیلی در مراسم تجلیل از خبرنگاران گلستان که در دانشگاه گنبدکاووس برگزار شد  با اشاره به اینکه دولت سیزدهم خود را سرباز نظام و رهبر معظم انقلاب می دانند، اظهار کرد: خبرنگاران یکی از مهم ترین ستون های تشکیل جامعه نوین اسلامی هستند و اهالی رسانه باید در این فضا به نقش آفرینی خود ادامه دهند تا بتوانیم گام های بزرگ را برداریم، این نگاه در دولت و شخص رئیس جمهور نهادینه شده است.

اسماعیلی افزود: مشکلات خبرنگاران را بارها شنیده ایم و می دانیم دولت اراده کرده تا این موانع را برای ملت بزرگ ایران که در ۴۴ سال پیش انقلاب بزرگی آفریدند و همواره قهرمانانه در میدان حضور داشته و از اهداف و آرمان های انقلاب دفاع کردند بردارد.

TN Vazir 1 300x188 - دولت سیزدهم خود را ملزم به پاسخگویی و حمایت از خبرنگاران می‌داند/ تصویب نظام جامع روزنامه‌نگاری و رسانه‌ای

وی گفت: موضوعات و مشکلات مختلف اصحاب رسانه در  جلسات مختلف بیان شده و تشکیل نظام جامع روزنامه نگاری و رسانه ای که یکی از مطالبات مهم جامعه رسانه بوده و در دولت های گوناگون مطرح شده و به سرانجام نرسیده در دستور کار جدی دولت سیزدهم است که با تشکیل چند کارگروه مطرح و در کمیسیون فرهنگی دولت به تصویب رسیده است.

اسماعیلی افزود: با تصویب این طرح تمامی خبرنگاران حقوق روشنی داشته و پروانه خبرنگاری کسب می کنند و از همه حداقل های یک شغل اعم از بیمه، تضمین شغلی و غیره برخوردار می شوند.

وی ادامه داد: در این نطام جامع تمام حقوق خبرنگاران از جمله بیمه، اخذ پروانه خبرنگاری، حقوق جدید و حداقل های یک شغل دیده شده تا خبرنگاران درگیر مشکلات اولیه نبوده و بتوانند با ارامش خاطر به کار حرفه ای خود بپردازند.

 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان را پیشانی حرکت منطقه ای دولت دانست و بیان کرد: اگر دولت مسئله ارتباطات منطقه ای به ویژه آسیای میانه را در دستور کار قرار داده یکی از محورهای مهم آن گلستان است و ان‌شاءالله زیرساخت های لازم در استان فراهم خواهد شد.

TN Vazir 3 300x188 - دولت سیزدهم خود را ملزم به پاسخگویی و حمایت از خبرنگاران می‌داند/ تصویب نظام جامع روزنامه‌نگاری و رسانه‌ای

اسماعیلی گفت: دولت سیزدهم به دنبال ایجاد پروژه جدید نبوده زیرا از دولت های گذشته انبوهی از پروژه های نیمه تمام وجود دارد اما با توجه به اینکه پروژه مجتمع فرهنگی هنری گنبدکاووس اغاز بکار نموده در سفر هفته اینده معاون توسعه منابع وزارت ارشاد به استان گلستان این پروژه توسط وی بازدید شده و اهتمام جدی  به احداث ان خواهیم داشت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: مکانی برای خانه مطبوعات استان گلستان و شرق گلستان در نظر گرفته و بخشی از پروژه کتابخانه که مربوط به حوزه ارشاد می شود را بودجه تخصیص می دهیم.

گزارش از: آینا شیرزاد

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز