مجازی 300x185 - دوست مجازی پدیده‌ای ناهنجار برای متاهلین در دنیای مجازیترکمن نیوز: موضوعی که در این نوشتار قصد پرداختن به آن را داریم دوستی مجازی زنان و مردان متاهل در دنیای مجازی است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ با گسترش روز افزون شبکه‌های اجتماعی زندگی انسان‌ها دستخوش تغییرات فراوانی گردیده است.

حضور و فعالیت در دنیای مجازی امروزه اجتناب‌ناپذیر است و اینترنت با زندگی روزمره ما پیوند خورده و رابطه‌ها مانند سابق فقط به آشنایان و دوستان دنیای واقعی محدود نمی‌شود.

پیش از این شاهد دوستی‌های دختران و پسران در دنیای مجازی بوده‌ایم اما امروزه شاهد هستیم که مردان و زنان متاهل در این شبکه‌ها به بهانه‌های مختلف رابطه‌ی دوستی مجازی برقرار می‌کنند.

به اعتقاد جامعه‌شناسان فرهنگی این دوستی‌های مجازی باعث فروپاشی بنیان خانواده‌ها می‌شود.

حضور بیش از اندازه زنان و مردان متاهل در فضای مجازی باعث شده است تا افراد در این شبکه‌های اجتماعی برای خود دوست یا معشوقه‌ای داشته باشند اما با فرد دیگری زندگی کنند.

گاهی دوستی مجازی زنان و مردان باعث ایجاد رابطه عاطفی عمیق می‌شود که دلسردی از همسر را به وجود می‌آورد.

در زندگی امروزه مشاهده می‌شود که افراد به دوستان مجازی خود وابستگی عاطفی شدیدی پیدا کرده‌اند و بیشترین زمان خود را با چت کردن با آنها سپری می‌کنند در حالی که از همسر و زندگی زناشویی خود دور می‌شوند.

خلیی از انسان‌ها معتقدند پیشرفت تکنولوژی باعث از هم پاشی و دوری افراد خانواده از یکدیگر می‌شود اما عدم مدیریت استفاده از تکنولوژی باعث خراب شدن زندگی‌ها شده است.

افراد متاهلی که در زندگی زناشویی خود به مشکل برخورد کرده اند وقتی با فردی در دنیای مجازی آشنا می‌شوند تمام آمال و آرزوهایشان در آن فرد تجلی می‌یابد و با اعتمادی کاذب رابطه‌ی غیراخلاقی را شروع می‌کنند که سرانجامی جز پشیمانی و فروپاشی زندگی ندارد.

✍️ آرزو بسیا

خبرنگار ترکمن‌نیوز

خوشحال می‌شوم تا نظر شما را در این مورد بدانم، لطفا در بخش نظرات همین مطلب به اشتراک بگذارید.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۱۳

۰۵ شهریور ۱۳۹۹

کد خبر :

81559

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک