N82912540 72334220 150x150 - «دوستلیک» محور دیدار «بردی محمد اف» با رئیس «لوک اویل»ترکمن نیوز: «قربانقلی بردی محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان با «واحد الکساندراف» رئیس شرکت نفتی روسیه «لوک اویل» دیدار کرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در این دیدار، در مورد چشم انداز مشارکت و همکاری دوجانبه در جهت توسعه منابع نفت و گاز دریای خزر تبادل نظر شد.

در این راستا، رئیس جمهور ترکمنستان اهمیت تفاهم نامه اخیر بین «عشق آباد» و «باکو» در مورد اکتشاف، توسعه گسترش منابع هیدروکربنی میدان «دوستلیک»(دروژبا) در دریای خزر اشاره و خاطر نشان کرد: امضای این سند تاریخی یک رویداد مهم در جهت توسعه همکاری ترکمنستان و آذربایجان در زمینه انرژی در دریای خزر بود.

علاوه بر این ، به گفته رئیس دولت ترکمنستان، این تفاهم نامه فرصت‌های جدیدی برای اقدام مشترک گشوده است که می‌تواند نبض تازه‌ای در پیکر جذب سرمایه گذاری‌های بزرگ خارجی به مدت طولانی در این منطقه باشد.

به نوبه خود، رئیس لوک اویل تاکید کرد که امضای سند تاریخی بین کشورهای ترکمنستان و آذربایجان در حوزه خزر نقطه عطف جدیدی در توسعه صنعت نفت و گاز ترکمن است.

الکساندراف به تجربیات بسیار این شرکت در بستر دریای خزر و بالتیک اشاره و از اعتماد بردی محمد اف تشکر کرد و به وی اطمینان داد که لوک اویل تمام تلاش خود را برای حل موفقیت آمیز مشکلات مربوط به اجرای چنین پروژه مهمی را انجام می‌دهد .

گردآوری: گروه بین الملل ترکمن نیوز
منبع: فارس

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۱۶

۰۳ اسفند ۱۳۹۹

کد خبر :

90570

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک