احتمال طغیان رودخانه ها

hava 23m 300x209 - دما تا 15درجه کاهش می یابد/تگرگ در راه گلستانهواشناسی-ایتنانیوز-  رییس گروه پیش ‌بینی و هشدار هواشناسی گلستان گفت:   دمای هوای استان ۱۰ تا ۱۵ درجه سیلسوس طی ۴۸ ساعت آینده کاهش می یابد و مردم گلستان منتظر بارش های رگباری، تگرگ، وزش باد شدید، آبگرفتگی معابر و طغیان برخی رودخانه ها باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار هواشناسی ترکمن،  به نقل ایرنا,محمود محمدقلی پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: از عصر امروز اولین سامانه ناپایدار وارد استان خواهد شد که باعث موج سبک بارش از شامگاه یکشنبه تا فردا دوشنبه در استان می شود.
وی ادامه داد: افزایش ابر، رگبار پراکنده و وزش باد نسبتا شدید با سرعت حدود ۷۰ کیلومتر بر ساعت از پیامدهای این سامانه است.
رییس گروه پیش بینی هواشناسی گلستان عنوان کرد: از فعالیت این سامانه ناپایدار به طور موقت از حدود ظهر فردا کاسته می شود و جریانات ناپایدار به سمت شرق استان حرکت می کند، اما سامانه پربارشی از شامگاه دوشنبه استان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
محمدقلی پور گفت: پیامدهای این سامانه بارشی که تا بامداد چهارشنبه فعال خواهد بود، بارش ، کاهش دما و ریزش برف در مناطق کوهستانی است.
به گفته وی؛ این سامانه به ویژه در روز سه شنبه با کاهش محسوس دما همراه خواهد بود و ریزش تگرگ در برخی نقاط استان از دیگر پیامدهای آن است.
وی تصریح کرد: اوج و شدت فعالیت این سامانه در روز سه شنبه بوده و احتمال آبگرفتگی برخی از معابر و طغیان رودخانه ها دور از انتظار نیست.
محمدقلی پور بیان داشت: در ادامه از فعالیت این سامانه بارشی کاسته شده و در روز چهارشنبه از آسمان گلستان عبور خواهد کرد.
پیش از این اعلام شده بود که دما تا روز چهارشنبه بین ۸ تا ۱۲ درجه سانتیگراد کاهش می یابد.
هم اینک هوای گرگان مرکز استان گلستان قسمتی ابری، دما ۲۵ درجه سانتیگراد و سرعت باد ۱۴ کیلومتر در ساعت است.

 

گردآوری:گروه خبر ایتنانیوز

https://telegram.me/ITNANews

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۵۱

۲۳ مهر ۱۳۹۶

کد خبر :

5080

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک