امروز : چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱

|

نرخ ارز :

ریال

|

دمای هوای شهر

به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس:

دفاع مقدس تجلی اتحاد ملی

  • کد خبر :

    82777

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    12:10 | ۲۷ شهریور ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

مقدس تجلی اتحاد ملی 300x200 - دفاع مقدس تجلی اتحاد ملیترکمن نیوز:  هفته دفاع مقدس یادآور بزرگ ترین آزمون انقلاب و یک مدال افتخار بر سینه مردمانی از جنس غیرت و آزادگی است.

هشت سال دفاع‌مقدس، فرصتی بود برای تبلور غیرت و شجاعت مردم عزیز کشورمان و دفاع حق در برابر ظلم و برگ زرینی از حماسه ها و رشادت های مردمی بود که عاشقانه پا در عرصه پیکار نهادند و دشمنان اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی را تحقیر و تمام نقشه های شیطانی آنان را خنثی کردند.

یکی از موضوعات مهمی که نمایانگر وحدت عملی است حضور جوانان و رزمندگان در جبهه های جنگ و در دوران هشت سال دفاع مقدس است.

باروت‌های هشت سال دفاع‌مقدس، بوی رفاقت می‌داد و اراده مردم و جانفشانی جوانان، برخاسته از عشق و دوستی و همدلی و برخاسته از اخلاص و جوانمردی بود.

هشت سال دفاع مقدس میراث گران بهایی است که توسط تمام مردم سرزمینمان خلق شد.

در دوران دفاع مقدس شیعه و سنی در یک سنگر در کنار هم در برابر دشمن ایستادگی کردند، با هم اسیر شدند، با هم شهید شدند و خونشان به هم آمیخته شد اما کسی از قومیت یکدیگر خبر نداشت و فقط برای دفاع از خاک وطن پر پر شدند.

اتحاد و همدلی از جایگاه ویژه ای برخوردار است و خداوند متعال در قرآن کریم انسجام و اتحاد را موجب اعتلا و تفرقه را باعث انحطاط می داند و در آیه ۱۰۲ سوره آل عمران می فرماید: «واعتصموا بحبل الله جمیعا ولاتفرقوا» به ریسمان الهی چنگ بزنید و از تفرقه بپرهیزید.

ویژگی بارز دوران دفاع مقدس مشارکت همه اقوام و مذاهب برای دفاع از ارزش های دینی و ملی بود.

تجربه ارزشمند ۸ سال دوران دفاع مقدس و حضور و مشارکت همه اقوام مختلف ایران در آن آزمون بزرگ درس بزرگی برای نسل امروز می تواند باشد که بتوانند از آن دوران الگو پذیری داشته باشد.

اهل سنت استان گلستان به خصوص ترکمن ها در دوران دفاع مقدس وفاداری خود را به نظام مقدس کشورمان ثابت کردند.

وجود بیش از ۵۰۰ شهید، صدها جانباز، ایثارگر و آزاده سرفراز و تعدادی مفقود جاوید الاثر این مهم را به اثبات می رساند که ترکمن و اهل سنت در دفاع از وطن و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مخلصانه از هرگونه فداکاری دریغ نکردند.

باید عرض کنم که، در میان شهدای ترکمن دفاع مقدس، روحانیون اهل سنت ترکمن نیز دیده می شوند. روحانی شهید “ابوبکر اونق” نمونه ای از مجاهدت های روحانیون اهل سنت است.

امروز هر آنچه ما داریم از برکت خون پاک شهدا و تلاش و مجاهدت رزمندگان دیروز است و باید همواره قدردان زحمات و ایثارگری های این عزیزان باشیم و باید فرهنگ معنویت، اخلاق، فداکاری و گذشت که از صفات برجسته رزمندگان در طول دوران دفاع مقدس می باشد را درون جامعه گسترش بدهیم.

همانطور که خداوند متعال در قرآن کریم مردان و زنانی را به عنوان الگو و اسوه معرفی کرده است، جوانان دیروز هم به عنوان رزمندگان دوران دفاع مقدس می توانند الگویی خوب و مهم برای جوانان و دانش آموزان امروز باشند و نسل جوان باید از فرهنگ حاکم بر دوران دفاع مقدس که یک گنج بی‌نهایت است، درس بگیرند و به عنوان یک سرمایه، داشته‌های معنوی آن دوران را برای مسیر زندگی‌شان پس‌انداز کنند.

✍️ رستم جرجانی
مدیر مسئول نشریه اقتصاد گلستان

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :
برچسب ها :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز