امروز : جمعه ۰۴ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    71195

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    11:08 | ۲۱ اسفند ۱۳۹۸

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

آموزان رازوجرگلان 300x200 - دست کوتاه دانش آموزان راز و جرگلانی از مدرسه مجازی/ محرومیت اینبار یقه تحصیل را گرفتتورکمن نیوز:  پس از تعطیلی مدارس کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا اقدامات مناسبی در بستر تلگرام و شبکه های اجتماعی برای ادامه آموزش انجام شده است اما ضعف زیرساخت های اینترنتی و گیرنده های تلویزیونی در برخی از مناطق خراسان شمالی دانش آموزان این مناطق را با مشکل روبرو کرده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ شهرستان محروم راز و جرگلان یکی از همین مناطقی است که دانش آموزان تعدادی از روستاهایش به دلیل نبود اینترنت، آنتن تلفن همراه و گیرنده های ضعیف تلویزیونی از تحصیل مجازی و شبکه های اجتماعی محروم هستند.

تعداد اندکی از روستاهای توابع شهرهای راز، یکه سعود و غلامان از اینترنت پر سرعت بر خوردار هستند و بقیه دانش اموزان در دیگر روستاهای رازوجرگلان نمی توانند از آموزش های در نظر گرفته شده بهرمند شوند.

یک روز انتظار برای دانلود فیلم آموزشی 30 مگابایتی

یک دانش آموزان دوره متوسطه از روستاهای مرزی رازوجرگلان می گوید: یک روز منتظر می مانم تا یک فیلم آموزشی را از فضای مجازی دانلود کنم.

وی ادامه می دهد : مدیر مدرسه ما در فضای مجازی یک کانال و گروه ایجاد کرد تا دروس را از آن طریق پیگیری کنیم اما از ۳۰ دانش آموز مدرسه تنها  ۱۰ نفر در این گروه عضو هستیم .

این دانش آموز می گوید: تعداد کم دانش آموزان در گروه ما یعنی همه دانش آموزان و یا اولیای آنها به تلفن همراه هوشمند دسترسی ندارند و یا اینکه اتصال ما به اینترنت به سختی است و اکثر مواقع آنلاین نمی توانیم باشیم .

شبکه آموزش با کمترین بارندگی قطع می شود

اولیا یکی از دانش آموزان ابتدایی هم در این مورد گفت: فرزند کلاس چهارمی من از طریق شبکه آموزش دروس خود را پیگیری می کند اما در یکی دوتا از درس هایش عقب است چون شبکه آموزش در این شهرستان مکررا قطع می شود .

وی ضمن تایید بر اینکه فرزندان ما از تدریس در شبکه های دیجیتالی راضی هستند و برخی از دروس را با ضبط کردن دوباره مرور می کنند، ادامه داد: اگر وقت و بی وقت شبکه ها قطع نشود فعلا تدریس با شبکه های مجازی مفید است ولی در این منطقه محروم مشکل در این مورد بسیار است .

محرومیت 80 درصد دانش آموزان از اینترنت و فضای مجازی

مدیر آموزش و پرورش شهرستان رازوجرگلان گفت: 80 درصد دانش آموزان شهرستان راز و جرگلان از تلفن همراه هوشمند، فضای مجازی و و اینترنت پر سرعت محروم هستند.

عباس رضایی مدیر اموزش و پرورش شهرستان رازوجرگلان در گفتگو با عصر اترک اظهار کرد: همچنین ۲۰ درصد دانش آموزان در مناطقی زندگی می کنند که از انتن تلفن همراه و گیرنده های دیجیتیالی محروم هستند .

وی ادامه داد: این دانش آموزان در این ایام که شیوع ویروس کرونا، مدارس و تحصیل دانش آموزان را به تعطیلی کشانده است از طریق فضای مجازی و دیجیتالی هم نمی تواند از آموزش بهره مند شوند.

رضایی خاطرنشان کرد: دانش آموزان این شهرستان به دلیل نبود تلفن هوشمند ونبودن در فضای مجازی و نداشتن اینترنت پرسرعت و همچنین نبود آنتن تلقن همراه در روستاهای مرزی و ضعیف بودن گیرندهای دیجیتالی و قطع شدن مکرر تلویزیون از تدریس های درنظر گرفته شده محروم هستند.

وی افزود: برای جبران این محرومیت ها و عقب نماندن دانش آموزان از آموزش، نیازمند توزیع محتوای مکتوب و جزوات آموزشی در بین دانش آموزان هستیم.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان راز و جرگلان همچنین ارائه آموزش های شبکه آموزش از طریق شبکه استانی صداوسیما خراسان شمالی را نیز راهکار دیگری برای جبران این محرومیت ها عنوان کرد.

رضایی افزود: احتمال اینکه سال تحصیلی طولانی شود و به ماه خرداد و تیر ماه هم برسد وجود دارد چرا که تا زمانی که دانش آموز به اهداف آموزشی تعیین شده در یک سال تحصیلی نرسد معنا ندارد که به سطح و مقاطع بالاتر ارتقاع پیدا کند.

وی تاکید و توصیه کرد: مدیران و معلمان پیگیر آموزش و دروس دانش آموزانی که به هر طریقی با آنان دسترسی دارند، باشند و برای دانش آموزانی که دسترسی ندارند حتما جزوات و محتوای مکتوب اموزشی را در اختیارشان بگذارند ضمن اینکه اولیای دانش آموزان ابتدایی بیشتر پیگیر دروس فرزندان خود بنا به شرایط سنی کم آنها باشند

رضایی خاطرنشان کرد: در تمامی ۱۷۶ مدرسه سطح شهرستان رازوجرگلان مواد ضدعفونی توزیع و همه مدارس ضد عفونی شده است.

صاحب جمال رحیمی
خبرنگار تورکمن نیوز در رازوجرگلان

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز