امروز : جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    128524

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    13:52 | ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

قلابی 276x300 - دستگیری قاضی قلابی و انتشار تصویر این فرد برای شناسایی مالباختگان در گلستانترکمن نیوز-  فردی که با معرفی خود به عنوان قاضی از مردم کلاهبرداری می کرد با هوشیاری کارشناسان حفاظت و اطلاعات دادگستری استان گلستان شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ رئیس کل دادگستری گلستان گفت: این متهم با معرفی خود به عناوینی مانند قاضی، بازرس قوه قضائیه و در مواردی کارشناس حفاظت و اطلاعات مدعی نفوذ در دستگاه قضایی بود و در ازای دریافت پول به مردم وعده می‌داد می‌تواند جریان پرونده در محاکم را به نفع آنان تغییر دهد.

حیدر آسیابی افزود: کارشناسان حفاظت و اطلاعات دادگستری گلستان در کنترل تردد مراجعان به حوزه‌های قضایی استان، به رفت و آمد‌های زیاد این فرد که دارای سوابق کلاهبرداری است، مشکوک شدند.

وی گفت: بررسی‌ها نشان داد این فرد بدون این که پرونده‌ای در محاکم داشته باشد در راهروی دادگاه‌ها پرسه می‌زند و با شناسایی طعمه‌های خود، در فرصت مناسب با آنان ارتباط می‌گرفت و از آنان کلاهبرداری می‌کرد.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: این فرد هم اکنون بازداشت و پرونده او در حال رسیدگی است.

دادستان مرکز استان هم گفت: از آنجا که تحقیقات اولیه نشان می‌دهد اشخاص زیادی قربانی این فرد شده اند، در راستای بند ب ماده ۹۶ قانون آیین دادرسی کیفری، تصویر این فرد برای شناسایی در رسانه‌ها منتشر گردید.

محمود اسپانلو گفت: کسانی که از این فرد شکایت دارند می‌توانند به شعبه نهم دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان گرگان واقع در ابتدای جاده گرگان به آق قلا مراجعه کنند.

وی گفت: افراد می‌توانند در صورت مواجهه با چنین افرادی با شماره ۱۵۸۰ حفاظت و اطلاعات دادگستری استان تماس بگیرند و به صورت ناشناس گزارش دهند.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز