امروز : یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    114095

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    11:01 | ۳۰ شهریور ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

ملی 1 - دستور دادستانی برای تعیین تکلیف مراتع و اراضی ملی روستاهای گلستانترکمن نیوز:  دادستان گرگان گفت: برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز و تصرف مراتع واقع درحریم روستاها، دستگاه های متولی باید از تصرف اراضی ملی جلوگیری کنند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  محمود اسپانلو در بازدید از روستا‌های آلوکلای گرگان و تقرتپه و یلمه سالیان آق قلا گفت:به منظور جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز و تصرف مراتع واقع در بافت و حریم روستاهای استان ،دستگاه های متولی باید با اعمال نظارت های موثر وضعیت این مراتع را تثبیت و از تصرف اراضی ملی جلوگیری کنند.

وی ادامه داد: زمین‌های منابع طبیعی در حریم و بافت روستا‌های استان که به بنیاد مسکن تحویل شده اند، هنوز حدنگاری نشده و همین موضوع، بستر برای دست اندازی و تجاوز به این زمین‌ها را فراهم کرده است.

اسپانلو افزود: در بازدید از این روستاها، بنیاد مسکن و منابع طبیعی استان مکلف شدند در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای تعیین تکلیف و سنددار کردن این زمین ها، اقدام و نتیجه را به دادستانی اعلام کنند.

وی ادامه داد: برای خلع ید زمین‌های ملی هم که تصرف شده است باید بنیاد مسکن در محاکم طرح دعوی کند و ما نیز در دستگاه قضایی استان رسیدگی به این پرونده را تسریع می‌کنیم.

اسپانلو با اشاره به این که در بازدید امروز مشخص شد دستگاه‌های متولی در حفاظت از مراتع ملی واقع در حریم روستا‌ها کوتاهی‌های زیادی مرتکب شده اند افزود: این کوتاهی‌ها سبب دست اندازی غیرمجاز به مساحت زیادی از این مراتع، شده است که باید فوری تعیین تکلیف شود.

دادستان گرگانتاکید کرد: مدیرانی که با ترک فعل، سبب این وضعیت شده اند باید پاسخگوی عملکرد خود باشند.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز