مدیرعامل شرکت صحرا شرق کیمیا:

کشاورزی علیرضا نوری 300x300 - دسترسی کشاورزان به سسیتم‌های ماهواره‌ایی مهیا می‌شودترکمن نیوز: مدیرعامل شرکت صحرا شرق کیمیا گفت: دسترسی کشاورزان به سسیتم‌های ماهواره‌ایی مهیا می‌شود و آنها می‌توانند تا ۲ ماه آینده به راحتی و رایگان برای پایش زمین‌های خود از این امکانات استفاده نمایند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ علیرضا نوری در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: در کنار این اپلیکیشن آموزش‌های بسیار دقیق در دسترس کشاورزان قرار می‌گیرد.

نوری افزود: این آموزش‌ها باعث می‌شود تا کشاورزان بتوانند با کمترین هزینه بیشترین عملکرد را داشته باشند.

نوری تصریح کرد: کشاورزان در حال حاضر دستخوش تغییرات شده و از خطرناک‌ترین سموم برای زمین‌های خود استفاده می‌کنند.

مدیرعامل شرکت صحرا شرق کیمیا بیان داشت: این شرکت مجموعه‌ای از شرکت‌های تولیدی دانش بنیان در اختیار دارد که توانایی ارائه محصولات جدید و به روز با آثار تخریبی خیلی کم را در اختیار کشاورزان قرار دهد.

وی تصریح کرد: استان گلستان در بخش کشاورزی درگیر مشکلات مختلف از جمله تنش‌های شوری، کم آبی، بحران‌های تغییرات آب و هوایی و مسائل آموزشی  و دانشی می‌باشد که قسمتی از این مشکلات با دانش مربوطه حل بحران می‌شود.

نوری گفت: اپلیکیشن ارائه شده توسط شرکت صحرا شرق کیمیا دارای قابلیت‌های زیادی می‌باشد از جمله اینکه می‌توانند هر ۶ روز اطلاعات زمین خود را بدست ‌آورده و تنش‌ها را مشخص نمایند.

وی افزود: هر کشاورزی که خودش یا یکی از اعضای خانواده به گوشی هوشمند و اینترنت دسترسی داشته باشد می‌تواند از این برنامه استفاده نماید.

مدیرعامل شرکت صحرا شرق کیمیا اظهار داشت: کشاورزان می‌توانند برای راه‌اندازی به راحتی این برنامه را دانلود نمایند و به محض دانلود و نصب GPS فعال می‌شود و بعد از ۷ ماه داده‌ها قابل استفاده است.

گزارش از: آرزو بسیا

خبرنگار ترکمن نیوز در استان گلستان

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۲۶

۰۱ آبان ۱۳۹۹

کد خبر :

84694

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک