نیوز ۲ 300x300 - در گنبدکاووس هیچ زندانی بابت مهریه وجود نداردترکمن نیوز: رئیس دادگستری شهرستان گنبدکاووس گفت: با توجه به سیاست‌های اجرایی در شهرستان گنبدکاووس هیچ زندانی بابت مهریه در زندان وجود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  علی یزدانی در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: قرض‌الحسنه از سنت‌های اسلامی می‌باشد که در آموزه‌های دینی به آن توصیه شده و یکی از کارهای خداپسندانه‌ای است که می‌توان با آن، گره‌ای از کار فروبسته انسانی گشود، دلی را شاد کرد و اسباب خرسندی خداوند را فراهم نمود.

یزدانی تصریح کرد: وقتی به افراد قرض الحسنه داده می‌شود و بتوانند این مبلیغ را برگردانند موجب فعالیت اقتصادی این افراد می‌شود.

رئیس دادگستری شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: از سال ۸۲ با کمک‌های حاج محمد شهرکی به عنوان عضو فعال در شورای حل اختلاف برخی محکومین به بانک‌های قرض‌الحسنه مهر و رسالت معرفی شدند تا وام‌هایی دریافت کنند تا مشکلات مالی خود را حل نمایند.

بزدانی بیان داشت: به مناسبت هفته وحدت و در راستای اجرای سیاست‌های ریاست قوه قضائیه آیت‌الله رئیسی در اجرای طرح‌های غربالگری صورت گرفته با مراجعات مکرر از سوی مسئولین دادگستری در زندان و مصاحبه صورت گرفته با مجرمان مالی و مهریه موجبات آزادی ۱۳۰ زندانی فراهم آمد.

وی افزود: پرونده‌هایی که قابلیت حل و سازش داشته باشند به شعبه‌ی ۱۱ صلح و سازش شورای حل اختلاف دادگستری ارسال می‌شود، سال ۹۹ در این شعبه با اهتمام ویژه حاج محمد شهرکی رئیس این شعبه ۵۴۰ پرونده منتهی به سازش شده است.

یزدانی گفت: به عنوان نمونه روزهای گذشته در شعبه بازپرسی دادگستری گنبدکاووس پرونده‌ای دارای ۱۷۵ شاکی بوده است که با تلاش شعبه‌ی ۱۱ صلح و سازش شورای حل اختلاف دادگستری منتهی به سازش شد.

وی اظهار کرد: در سال گذشته رضایت دو محکوم به قصاص در این شعبه اخذ شد که منتهی به آزادی این دو زندانی گردید.

گزارش از:‌ آرزو بسیا

خبرنگار ترکمن نیوز در استان گلستان

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۱۲

۰۸ آبان ۱۳۹۹

کد خبر :

84966

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک