امروز : جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱

|

نرخ ارز :

ریال

|

دمای هوای شهر

 • کد خبر :

  47099

 • /
 • تاریخ و ساعت :

  15:52 | ۱۳ اسفند ۱۳۹۷

 • /
 • دسته بندی :

 • پ

چی همایش تجلیل ترکمن 300x200 - در کشور ما در هیچ مقطع زمانی مانند امروز، فضا برای فعالیت زنان باز نشده استبندرترکمن-ترکمن نیوز-  فرماندار ترکمن گفت: در کشور ما در هیچ مقطع زمانی مانند امروز فضا برای فعالیت زنان باز نشده است و بایستی بانوان از این امکان که دولت تدبیر و امید فراهم کرده در راستای ایجاد جامعه سالم بهره ببرند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛ الیاس هیوه چی در همایش تجلیل از بانوان شاغل شهرستان ضمن تبریک ولادت دخت نبی اکرم حضرت فاطمه (س) و گرامیداشت هفته زن اظهار کرد: زنان در طول تاریخ فعالیت های خوبی از خود به جا گذاشتند در زمان دیکتاتوری و استبداد قبل از مشروطه، زنان با شجاعت درکنار مردان برای سلامت جامعه تلاش کردند و در انقلاب اسلامی نیز زنان دوشادوش و حتی جلوتر از مردان با استبداد مبارزه کردند و با رهنمودهای امام راحل فضای کشور نسبت به بانوان متغیر و دگرگون شد و جایگاه زن کاملا نمود پیدا کرد.
وی افزود: امروز به برکت انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و علمی و .. زنان در حال فعالیت هستند و به مثابه مردان فرصت اثبات و نشان دادن توانمندی های خود را دارند.

چی همایش تجلیل ترکمن.jpg2 300x200 - در کشور ما در هیچ مقطع زمانی مانند امروز، فضا برای فعالیت زنان باز نشده است

فرماندار تصریح کرد: دولت تدبیر و امید، ۳۰درصد پست های مدیریتی را به زنان اختصاص داده است لذا زنان توانمند با استفاده از این امکان می توانند در راستای توسعه و ایجاد جامعه سالم تلاش کنند.
وی با تاکید بر ترویج فرهنگ اصیل و اسلامی در جامعه گفت: مادران نقش اساسی در تعلیم و تربیت و مدیریت خانواده دارند بنابراین تلاش کنند فرزندان را به فرهنگ اصیل و اسلامی نزدیک تر و به نحوی تربیت کنند تا در چارچوب ها و بر مبنای آموزه های دینی رفتار کنند و  در این صورت فرزندان در خانواده با شناخت خوب و بد و آگاهی واکسینه می شوند و در هر جامعه ای وارد شوند دچار آسیب نمی شوند.
هیوه چی با اشاره به جایگاه حضرت فاطمه (س) به عنوان الگوی زنان جهان اسلام گفت: حضرت فاطمه (س)امروز برای همه زنان و به خصوص زنان مسلمان الگوست و بایستی با تاسی به ایشان، رفتار خود را با این الگو تنظیم کنیم تا زندگی و جامعه سالم، پویا و با نشاطی داشته باشیم.
وی در پایان با اشاره به این که سنگ بنای اولیه در تربیت فرزندان را مادران می گذارند تاکید کرد: اگر با برنامه و هدفمند حرکت کنیم رو به تعالی و پیشرفت خواهیم رفت و با تربیت فرزندان سالم، جامعه سالم و پویا خواهیم داشت و شاهد رشد و توسعه کشور در عرصه های مختلف خواهیم بود.

گفتنی است در پایان از بانوان شاغل شهرستان توسط فرماندار تجلیل شد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز