امروز : چهارشنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

شرایط اقتصادی حاضر همه باید صداقت و وجدان کاری را رعایت کنیم  300x204 - در شرایط اقتصادی حاضر همه باید صداقت و وجدان کاری را رعایت کنیمگنبد کاووس – ترکمن نیوز- امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس درسخنان پیش از خطبه نماز عبادی جمعه ۲۲ تیرماه ۹۷ با اشاره به تورم حاکم بر اقتصاد کشور و سنگینی آن بر دوش اقشار ضعیف جامعه گفت: در شرایط اقتصادی حاضر همه باید سعی کنیم محیط کسب و کار را از فساد دور نگهداشته و صداقت و وجدان کاری را رعایت کنیم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، حاج آخوند عبدالباسط نوری زاد تصریح کرد: در این وضعیت سعی کنیم انتظارات را به حداقل رسانیم و با‌ پرهیز از معاملات نامشروع و در نظر داشتن سود حداقلی همدیگر، بخصوص اقشار آسیب پذیر جامعه را حمایت کنیم تا این بحران را پشت سر بگذاریم.

وی اظهار داشت: مشکلات و بی عدالتی در بخش کار و کارگری بیشتر مشهود است و بنابه اظهارات کارگران برخی مدیران شرکت های بخش خصوصی مدت ۴ ماه است که حقوق کارگران زحمتکش را که حداقل انتظار به حق آنان می باشد بدلیل اینکه از سوی کارفرما یا دولت تامین نشده پرداخت نکرده اند.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس گفت: در شرایط کنونی و گرانی روز افزون مایحتاج عمومی زندگی اشخاصی که حقوق خود را منظم می گیرند به سختی می گذرد. حال کارگری که ۴ ماه حقوقش پرداخت نشده چگونه می تواند زندگی زن و فرزندان خود را بچرخاند.

حاج آخوند نوری زاد تصریح کرد: متاسفانه گفته میشود برخی از پیمانکاران حتی از پرداخت مساعده اندک حتی برای استعلاج کارگران نیز امتناع می کنند و چنانچه کارگر در برابر این بی عدالتی مقاومت کند از کار اخراج می کنند.

وی افزود: برخی کارخانجات و شرکت ها در بدو استخدام چندین فقره سفته یا چک و اسناد تعهد آور از کارگر می گیرند تا در صورت کوچکترین اعتراض یا اهمالی از سوی کارگر وی را تهدید و یا چندین برابر خسارت بگیرند.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس با تاکید بر اینکه اینگونه کارفرمایان از خدا بترسند افزود: استخدام کارگر تابع قوانین خاصی است و چنانچه اختلافی بین کارگر و کارفرما پیش آید باید طبق قوانین کار رفتار شود.

آخوند نوری زاد با تاکید بر اینکه برای حل معضلات کارگران باید تدبیری اندیشه شود اظهار داشت: مسئولین دولتی و مدیران بخش خصوصی باید نسبت به تعهدات خود پایبند باشند و ادامه این ظلم نسبت به قشر کارگر پیامدهای خوبی به همراه نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه در جامعه معضلات اقتصادی و اجتماعی پنهان و آشکار بسیاری نهفته است افزود: با همه این احوال باید همگی سعی کنیم در سفره هایمان نان حلال مهیا کنیم و از آلوده شدن سفره ها به مال نامشروع و حرام پرهیز کنیم تا مورد عنایت خداوند واقع شده و بر برکت کسب و کار افزوده شود.

خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس در ادامه اظهار داشت: هفته گذشته بر اثر تصادف اتوبوس با تانکر سوخت در شهرستان سنندج عده ای از برادران و خواهران مسلمان در این سانحه فوت کردند.

حاج آخوند نوری زاد افزود: این حادثه دلخراش موجب تالم و تاثر خاطر همه ما ایرانیان شد و به نمایندگی از مردم این شهرستان ضمن ابراز همدردی با مردم شریف شهرستان سنندج، مصیبت وارده را به خانواده های داغدار صمیمانه تسلیت می گوئیم.

وی همچنین با اشاره به خشک سالی و نیز تشدید گرمای هوا در هفته اخیراز مردم خواست تا در مصرف آب و برق نهایت صرفه جویی را بعمل آورند.

آخوند نوری زاد با تاکید بر اینکه هشدارهای مسئولین در خصوص کاهش آب و افت برق را جدی بگیرید افزود: اکنون قطع و سهیمه بندی آب و برق بخصوص در سطح روستاهای شهرستان بیشتر شده است.

وی در انتهای سخنان خود از مردم شهید پرور شهرستان خواست تا در همایش گرامیداشت شهدای مبارزه با مواد مخدر که فرداد شنبه در محل دانشگاه شمس برگزار خواهد شد حضور یابند.

خبرنگار: مصطفی صبوحی                 انتشاردهنده: یاشار نیازی

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز