امروز : چهارشنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    128407

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    10:31 | ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

ترکمن نیوز-  حدود ساعت ۹ هرشب به بیمارستان محل بستری مرحوم سمیه عرب سرمی زدم و از خواهر و برادر و مادر سمیه خبرش را می گرفتم، مادر و خانواده سمیه ده روز تمام در آنجا حضور داشته و امید به گشودن دوباره چشمان دختر معصوم‌شان داشتند.

طبق روال این ده شب ساعت 9 روز 29 اردیبهشت راهی بیمارستان شدم، تا ضمن ملاقات با خانواده سمیه کمی به مادر و برادرانش دلداری بدهم، اما متوجه شدم که حالا باید یک نفر به من دلداری دهد، آری سمیه به دیار باقی سفر کرده بود و کسی نای صحبت نداشت، بلافاصله باتفاق جمعی از همکاران شبانه به روستای محل اقامت سمیه راهی شدیم و با اینکه ساعت پاسی از نیمه شب گذشته بود صدای شیون و فریاد از منزل‌شان لحظه‌ای آرام و قرار نداشت.

مات و مبهوت در گوشه‌ای از حیاط نشستم و غم عمیقی تمام وجودم را فرا ‌گرفت، یاد ایامی افتادم که به علت کسالت در بیمارستان بستری بودم و او مداوم در ساعات ملاقات برای احوال پرسی من می‌آمد و همیشه آرزوی سلامتی و بهبودی برام داشت. هرچقدر وقت می‌گذشت دردم بیشتر می‌شد.

تلخی این رویداد شوک آور، ایام را بر کام جامعه رسانه‌ای استان خصوصا همکاران وی در مجموعه یاپراق و بامداد گلستان تلخ کرد.

جامعه خبرنگاری این بار درسوگ خبرنگاری توانا، قابل اعتماد و با اخلاق فرو رفت که سال‌ها در رسانه های استان قلم‌فرسایی کرده بود.

خداوند متعال به قلم (آنچه در دستان ماست) قسم خورده و شاید همین قسم بوده که رسالتی سخت بر گردن ما نهاده است، رسالتی که کمر کوه را خم می کند اما خبرنگار باید استوار بایستد و بجنگد، تحمل کند برای احقاق حق. همان طور که سمیه ایستاد و جنگید. تقدیر رکن پنجم دموکراسی نمی‌فهمد، تنها می داند آنکه دنیا تحمل خوبی اش را ندارد باید برود، به جایی بهتر.
خانم سمیه عرب خبرنگار هفته نامه های یاپراق و بامداد گلستان در یک سانحه رانندگی به شدت مجروح و به کما رفت، سمیه پس از یک دوره ده مراقبت بیست و نهم اردیبهشت دار فانی را وداع کردد.

خبر آنقدر تلخ و دردآور بود که فقط  دعا کردم که خداوند به خانواده‌ اش صبری افزون دهد.

ولیپور 1 300x198 - در سوگ خبرنگار با اخلاق بامداد گلستانرضا ولی پور

مدیرعامل موسسه اصحاب رسانه گلستان و مدیرمسئول هفته نامه بامداد گلستان و قائم مقام هفته نامه یاپراق

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز