حیوه‌لی بخشی ترکمن صحرا - درگذشت هنرمند موسیقی ترکمن "رحیم حیوه‌ لی" بر عموم مردم ترکمنصحرا تسلیت بادترکمن نیوز: رحیم حیوه‌ لی باغشی و هنرمند پیشکسوت موسیقی سنتی ترکمن صحرا درگذشت.

درگذشت “رحیم حیوه‌لی” باغشی و استاد موسیقی سنتی ترکمنی بر عموم مردم ترکمنصحرا تسلیت باد.

انا لله و انا الیه راجعون

بسم الله الرحمن الرحیم

خبر درگذشت مرحوم رحیم حیوه‌لی  موجب تألم و تأثر فراوان گردید.

بی شک روح بلند وی نزد خداوند سبحان دارای ارج و قرب بوده و نام و یاد او جاودان و زنده بر لوح دل ها ماندگار خواهد ماند.

مصیبت وارده را به خانواده محترم ایشان، تسلیت عرض نموده از خداوند مهربان برای آن عزیز سفرکرده رحمت و غفران الهی و برای کلیه بازماندگان صبر و اجر جزیل مسألت می نماییم.

آخرت ایمانی بولسون – جایی جنت بولسون

تانگریمیز رحمت ادسین

از طرف خبرنگاران و هیئت تحریریه خبرگزاری ترکمن
ترکمن نیوز، ایتنانیوز، مارقوش

 

براساس شنیده ها، باغشی “رحیم حیوه‌لی”  استاد نام آشنای ترکمنصحرا سحرگاه امروز پنجشنبه ۳ مهرماه ۱۳۹۹ در اثر عارضه قلبی دعوت حق را لبیک گفته به دیار باقی شتافت.

وی از هنرمندان به نام و از اساتید موسیقی سنتی ترکمنی و از چهره های مطرح خوانندگی و نوازندگی دوتار بود که در جشنواره‌های موسیقی کشوری حضور فعال داشت و نوازندگی و خوانندگی مرحوم خیوه لی به جشن‌های عروسی و مراسم مختلف ترکمنصحرا شکوه و جلوه خاصی می‌داد.

مرحوم رحیم حیوه لی در دوران فعالیت هنری خود خدمات شایانی به جامعه موسیقی ترکمنصحرا داشته است و علاقمندان موسیقی سنتی در منطقه اجراهای هنرمندانه وی را فراموش نخواهند کرد. (یاد و نامش گرامی باد)

باغشی (Bagşy): استاد موسیقی ترکمن نوزانده ساز دوتار

حیوه‌لی/خیوه‌لی/هیوه‌چی: اهل خیوه ازبکستان

بر اساس این گزارش: مراسم تشییع و تدفین این هنرمند موسیقی ترکمن عصر امروز پنج شنبه سوم مهرماه ۱۳۹۹ از ساعت ۱۶ در روستای خیوه لی در شرق شهرستان آق قلا برگزار می شود.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۷:۲۱

۰۳ مهر ۱۳۹۹

کد خبر :

83098

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک