دارالافتای مصر:

کرونا 300x300 - درگذشتگان کرونایی، شهید هستندترکمن نیوز:  دارالافتای مصر تأکید کرد که مرگ ناشی از ابتلا به کرونا، دلیل سوء عاقبت نیست بلکه درست و ارجح آن است که مرگ فرد مسلمان بر اثر این بیماری که یکی از بیماری‌های همه‌گیر است در حکم شهادت است و هرکس به دلیل این بیماری بمیرد شهید است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل از روسیاالیوم، دارالافتای مصر در حساب خود در فیسبوک اعلام کرد: مرگ فرد مسلمان به علت بیماری کرونا، (چنانکه برخی ادعا می‌کنند) دلیلی بر سوء عاقبت متوفی و مرگ بد نیست.

در ادامه این فتوا آمده است: بلکه درست و ارجح آن است که مرگ فرد مسلمان بر اثر این بیماری که یکی از بیماری‌های همه‌گیر است در حکم شهادت است و هرکس به دلیل این بیماری بمیرد شهید است.

در دنباله این فتوا گفته شده است که چنین فردی در آخرت پاداش شهادت دارد که رحمتی از جانب خداوند متعال بر اوست و احکام میت از جمله غسل، کفن پوشیدن، نماز میت و دفن، بر وی (مانند سایر اموات) جاری است.
پیش از این، مرکز جهانی فتوای الکترونیک وابسته به الازهر اعلام کرده بود مسئولان هر کشوری می‌توانند اموات کرونایی را در مواقع ضروری که شمار اموات بیش از حد و تعداد قبرها کم است یا اینکه دفن اموات کرونایی در خارج از گورستان‌ها به دلیل انتشار ویروس ممنوع است به صورت دسته‌جمعی در یک قبر دفن کنند.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۲۵

۲۱ دی ۱۳۹۹

کد خبر :

88429

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک