امروز : دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

|

نرخ ارز :

ریال

|

دمای هوای شهر

گلایه فارغ التحصیلان مراوه تپه از به کارگیری افراد غیربومی در بیمارستان جدید علوی:

درسته مرز نشینیم، اما دراین کشور زندگی می‌کنیم، اجرای قانون استخدامی و آزمون حقمان است +فیلم مصاحبه

معترض استخدام غیر بومی 300x211 - درسته مرز نشینیم، اما دراین کشور زندگی می‌کنیم، اجرای قانون استخدامی و آزمون حقمان است +فیلم مصاحبهترکمن نیوز:  استخدام افراد غیربومی در بیمارستان تازه تاسیس علوی شهرستان مراوه تپه گلایه فارغ التحصیلان این شهرستان محروم را در پی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  شهرستان مراوه تپه در شرقی ترین بخش استان گلستان واقع شده است با گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب از داشتن بیمارستان یا مراکز درمانی مجهز محروم بود و مردم مرزنشین این شهرستان برای مداوای بیماری خود مجبور بودند با صرف وقت و هزینه زیاد به شهرهای کلاله یا گنبدکاووس سفر کنند.

اگرچه احداث «بیمارستان ۶۴ تختخوابی علوی» مرهمی بود بر کمبودهای درمانی شهرستان محروم مراوه تپه و موجبات خوشحالی مردم این شهرستان را فراهم ساخت اما استخدام افراد غیربومی در این بیمارستان سبب ناراحتی دانش آموختگان این شهرستان شده است.

در حاشیه افتتاح بیمارستان مراوه تپه، جمعی از فارغ التحصیلان و افراد جویای کار این شهرستان در تجمع مقابل بیمارستان از جذب و به کارگیری نیروهای غیربومی در این واحد درمانی شاکی بودند.

معترضین معتقد بودند: در شرایطی که اکثریت جوانان تحصیل کرده شهرستان بیکار هستند و با مشکلات معیشتی دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند؛ مسؤولین بدون توجه به این محرومیت ها نیروهایی را از سایر نقاط کشور در این بیمارستان استخدام کرده اند.

یکی از فارغ التحصیلان بومی در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز گفت: شهرستان مراوه تپه با اینکه فارغ التحصیلان و افراد جویای کار زیادی دارد، نیروهای غیربومی حتی با مدارک غیرمرتبط در این بیمارستان مشغول به کار شده اند. بعضی از این افراد که با مدارک زیردیپلم به عنوان خدمه استخدام شده اند،

وی افزود به کار گرفته شدگان در بیمارستان: در بخشهای مختلف چون: پذیرش، منشی و صندوق مشغول به کار هستند و این درحالی است دانش آموختگان و افراد جویای کار این شهرستان نتوانسته اند در این مکان استخدام شوند.

این دانش آموخته خاطرنشان کرد:  ۴ سال پیش در آزمون استخدامی بیمارستان کلاله برگزار شد شرکته داشته است اما علیرغم کسب نمره برتر تنها به دلیل غیربومی بودن جذب نشده است.

وی افزود: قانون جذب نیروهای بومی در سایر شهرستان ها اجرا می شود اما چطور می شود در بیمارستان مراوه تپه افراد غیربومی به کارگرفته شده اند.

وی تصریح کرد: با توجه به گرانی ها و تورم موجود، این افراد با حقوقی که دریافت می کنند بیش از دو سال در اینجا دوام نخواهند آورد و فقط ردیف استخدامی بیمارستان را پر کرده اند.

معترض دیگری نیز گفت: با توجه به اینکه ما ساکن شهرستان مراوه تپه هستیم خیلی امیدوار بودیم که در این بیمارستان مشغول به کار شویم اما شاهد هستیم که بدون برگزاری آزمون استخدامی و اطلاع رسانی نیروهای غیربومی جذب شده اند.

معترضین در خاتمه از استاندار و همچنین وزیر بهداشت و درمان درخواست داشتند که قانون آزمون استخدامی همانند سایر نقاط کشور در شهرستان مراوه تپه نیز اجرا شود و تاکید کردند: درسته ما مرزنشین و دور افتاده هستیم، ولی ماهم حقمان است در این کشور زندگی میکنیم و باید قانون استخدامی در این شهرستان نیز اجرایی شود.

گزارش از: یاشار نیازی

بر اساس گزارش ترکمن نیوز:  شهرستان مراوه تپه در شمال شرق کشور و مرز ترکمنستان  قرار دارد جمعیتش بیش از ۶۰ هزار نفر می باشد و دو بخش مرکزی و گلیداغ دارد.

این شهرستان با حدود سه هزار و ۴۰۰ کیلومتر وسعت در شمال شرق کشور دومین شهرستان بزرگ استان گلستان است و ۱۷۰ متر حدودا از سطح دریا ارتفاع دارد.

اقتصاد این شهرستان مبتنی بر کشاورزی، دامداری بوده و مدمان آن همانن سایر نقاط ترکمنصحرا به قالی بافی، گلیم و سایر صنایع دستی ترکمن مشغول هستند.

مراوه تپه دارای ۸۰ روستا است که اکثریت آنان به باغداری و زراعت در مزارع آبی و دیم مشغول هستند.

رودخانه اترک یکی از معروف ترین رودخانه‌های ایران است از شهرستان مراوه تپه عبور می‌کند و تامین کننده آب شرب و کشاورزی این شهرستان است و اترک روزگاری پنجمین رودخانه پرآب کشور معرفی می‌شد و از کوههای خراسان رضوی سرچشمه دارد و از ترکمنستان عبور میکند و به دریای خزر منتهی می‌شود.

وجه تسمیه “اترک” در واقع جمع کلمه “ترک” است و چون ترکها و ترکمنان در اطراف آن زندگی می‌کنند این رودخانه اترک (رودخانه ترکان) نامگذاری شده است.

آرامگاه مخدومقلی فراغی بزرگترین شاعر و عارف ترکمن‌های جهان در شهرستان مراوه تپه واقع شده است و هرساله در زادروز این عالم ترکمن ایرانی در دو روز پایانی اردیبهشت ماه جمع کثیری از مردم ترکمنصحرا و عاشقان شعر و ادبیات مخدومقلی در آق توقای جمع می‌شوند و مراسم بزرگداشت برگزار می‌کنند.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز