امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    123936

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    22:53 | ۲۶ آبان ۱۴۰۲

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

محمداف وزیر راه - درخواست حذف عوارض تردد بین ایران و ترکمنستان/ جایگاه ویژه ترکمنستان در ابتکار « ایران راه»ترکمن نیوز-  وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه ترکمنستان شریک راهبردی ایران است،گفت: جمهوری اسلامی ایران تسهیلات خاصی را برای دسترسی همسایگان به آب‌های آزاد فراهم کرده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  از وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش در دیدار با رئیس جمهور ترکمنستان با تاکید بر اینکه با توجه به روح حاکم بر توافقات دو کشور بایستی یک گام اساسی برای تحقق شراکت هم افزا در روابط دو طرف برداشته شود، ابتکار «ایران راه» در دولت سیزدهم را برای رئیس جمهور ترکمنستان تشریح کرد.

رئیس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و ترکمنستان در این باره گفت: در زبان فارسی راه به معنای مسیر و راه حل است، کشورهای همسایه  می‌توانند از ایران به عنوان راه و راه حل استفاده کنند.

بذرپاش بیان کرد: ترکمنستان در ابتکار «ایران راه» جایگاه ویژه‌ای دارد و شریک راهبردی ایران به شمار می‌رود و ایران دروازه آسیای میانه و دسترسی به کریدور شرقی – غربی و شمال جنوب است.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه معتقدیم ترکمنستان به آب‌های آزاد دسترسی دارد گفت: جمهوری اسلامی ایران تسهیلات خاصی را برای دسترسی همسایگان به آب‌های آزاد فراهم کرده است.

رئیس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و ترکمنستان اضافه کرد: در این هدف گذاری نقش ترکمنستان در کریدورهای شمال جنوب و شرق غرب قابل پیگیری است.

بذرپاش بر لزوم همکاری برای حذف عوارض حمل و نقل ترانزیت بین ایران و ترکمنستان تاکید کرد و گفت: بایستی خدمات فنی مهندسی به خصوص در حوزه حمل و نقل و انرژی را با تعیین یک ساز و کار بین دو کشور افزایش دهیم.

وزیر راه و شهرسازی در پایان گفت: صدور خدمات فنی و مهندسی ، احداث خطوط انتقال برق  ، توسعه فعالیت بازارچه های مرزی و … نیز مورد تاکید طرفین قرار گرفت.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز