امروز : سه شنبه ۰۱ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    108729

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    18:05 | ۰۴ فروردین ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

12 300x176 - درآمد ناخالص ملی ازبکستان تا 100 میلیارد دلار افزایش می‌یابدترکمن نیوز:  رئیس جمهور ازبکستان گفت: درآمد ناخالص ملی ازبکستان در 5 سال آینده تا 100 میلیارد دلار و صادرات تا 30 میلیارد دلار افزایش می یابد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  شوکت میرضیایف در نخستین همایش بین‌المللی سرمایه‌گذاری تاشکند گفت: درآمد ناخالص ملی ازبکستان در 5 سال آینده تا 100 میلیارد دلار، صادرات تا 30 میلیارد دلار افزایش می یابد.

وی افزود: از سال 2022 میلادی نشست های منظم شورای سرمایه گذاران خارجی وابسته به ریاست جمهوری برگزار خواهد شد. شورا در زمینه تنظیم پیشنهادات عملی برای بهبود بیش از پیش محیط بازرگانی و افزایش جذابیت سرمایه گذاری کشور فعالیت می کند.

«میرضیایف» اظهار داشت: به طور کلی در نتیجه اصلاحات ما، برنامه ریزی می کنیم در 5 سال آینده درآمد ناخالص ملی خودرا تا 100 میلیارد دلار و صادرات سالانه را تا 30 میلیارد دلار افزایش دهیم. سهم بخش خصوصی در درآمد ناخالص ملی به 80 درصد می رسد. ما تلاش می کنیم که در سال 2030 میلادی ازبکستان به یکی از کشورهای جهان  با سطح درآمد مردم بیشتر از متوسط تبدیل شود.

رئیس جمهور ازبکستان عنوان کرد: هم اکنون اقتصاد جهانی معاصر به یک مرحله دیجیتالی سازی وارد می شود و فناوری های «سبز» و توسعه نوآوری در توسعه هرگونه حوزه و تجارت در درجه اول اهمیت قرار دارد.

«میرضیایف» خطاب به سرمایه گذاران گفت: امروز در کشور برای تجارت و کارآفرینی، روابط بین المللی اقتصادی امکانات منحصر بفرد ایجاد می شود. با توجه به این، از همه شما برای برقراری همکاری عملی با ازبکستان جدید، محل تمدن و فرهنگ دیرینه که امروز از راه نوسازی و اصلاحات به طور شجاعانه گام برمی‌دارد، دعوت می کنم. موفقیت شما در کشور ما توسط رئیس جمهور و دولت ازبکستان تضمین می شود.

«میرضیایف» همچنین اظهار داشت: ازبکستان به سرمایه گذاران خارجی بیش از 200 طرح سرمایه گذاری جذاب پیشنهاد می کند. امروز در این سالن اعضای تیم رئیس جمهور ازبکستان، روسای وزارتخانه ها، ادارات و نهادهای محلی حضور دارند. آنها آماده همکاری منظم با سرمایه گذاران و کارآفرینان برای برقراری همکاری های عملی و سودمند، توسعه طرح های جدید و از همه مهمتر ایجاد یک محیط مطلوب برای شما هستند. در چارچوب این همایش گزارشات مفصل در مورد شرایط و چشم انداز انجام تجارت در ازبکستان و همچنین بیش از 200 پیشنهاد طرحی جذاب در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

در این همایش بین‌المللی سرمایه‌گذاری تاشکند همچنین «اودیل رنو- باسو» رئیس بانک توسعه و بازسازی اروپا، «ماساتسوگو آسکاوا» رئیس بانک توسعه آسیا، «خالد الفالح» وزیر سرمایه گذاری عربستان سعودی، «ژیانگچنگ ژانگ» معاون دبیر کل سازمان تجارت جهانی، «کانستانتین لیمیتووسکی» معاون رئیس بانک سرمایه گذاری های زیربنایی آسیا، «استفانی فن فریدربورگ» معاون رئیس شرکت مالی بین‌المللی حضور داشتند.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز