امروز : جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱

|

نرخ ارز :

ریال

|

دمای هوای شهر

2145530 300x188 - درآمد روزانه بافندگان فرش دستباف در گلستان ناچیز استاخبار اقتصادی– ترکمن نیوز- مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان گفت: درآمد روزانه بافندگان فرش دستباف در گلستان ناچیز است و نمی توان به عنوان شغل به این حرفه نگاه کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، عباس اغنامی در آئین افتتاح دومین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف و دومین جشنواره گره زرین استان گلستان اظهار کرد: گلستان حدود ۱۰۰ هزار بافنده فرش دستباف دارد اما آنچه در استان تولید می شود با ظرفیت بافت متفاوت است.

وی با اشاره به این که با افزایش قیمت مواد اولیه تولید فرش دستباف بر اساس سفارش تولید می شود، متذکر شد: باید تشکل ها و شرکت های تعاونی تولید فرش دستباف در استان مورد حمایت قرار گیرند تا تولید گلستان افزایش یابد.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان افزود: هم اکنون متوسط درآمد هر بافنده گلستانی روزانه بین ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان است و نمی توان به آن به عنوان یک شغل نگاه کرد.

وی ادامه داد: هم اکنون قیمت دلار نسبت به ابتدای سال ۲.۵ برابر شده است اما با توجه به این که بیشتر تولیدات فرش دستباف کشور صادرات می شود، بافندگان سهمی از این افزایش قیمت دلار دریافت نمی کنند و درآمد آن ها همچنان ناچیز است.

اغنامی تصریح کرد: هنوز تعدادی از بافندگان در شرایط نامناسب به تولید ادامه می دهند و باید تلاش شود این بافندگان واقعی در استان شناسایی و مورد حمایت قرار گیرند.

منبع: mehrnews.com

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز