نابغه ایرانی 300x200 - دختران نابغه ایرانی در داخل و خارجترکمن نیوز:  گفته می شود یک دختر نابغه ی ۳۳ ساله ایرانی بنام ساره امیری وزیر علوم پیشرفته امارات متحده عربی شده و مدیریت پروژه ی کاوشگر مریخ بنام امید را در این کشوربر عهده گرفته است.

این موفقیت بزرگی برای ایرانیهاست که خود را در یک کشور خارجی به این سطح ازموفقیت و مدارج علمی رسانده اند. روزنامه نیوریورک تایمز نوشته است ((او تنها ۳۳ سال سن دارد و رئیس عملیات علمی و معاون پروژه ی تحقیقات فضایی در مریخ است. وظیفه ی این معاونت فرستادن کاوشگر به مریخ و ایجاد پایگاه تحقیقاتی در این سیاره است. قرار است کاوشگر امید به زودی سفر خود را در ماه مارس آغاز کند)).

اما چند سال پیش محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق ایران هم ادعا کرده بود که یک دختر شانزده ساله ایرانی سوم دبیرستان با کمک برادرش در زیر زمین خانه شان انرژی هسته ای تولید کرده است. برو بیایی دارد و ماشین و محافظ و حقوق چند میلیونی برای او در نظر گرفته اند.( فیلم سخنرانی احمدی نژاد در این خصوص در گوگل موجود است). بعد از آن خبری نشد نه عکسی نه فیلمی و نه مصاحبه علمی با آن دختر دانشمند صورت نگرفت تا مردم و صاحب نظران با چند چون کاراو آشنا شوند. حالا نمی دانم این دختر در تاسیسات هسته ای زیر زمین خانه شان مشغول است یا نه؟ یا در تاسیسات هسته ای ایران کار می کند و چه موقعیتی دارد.؟ این دختر الان باید دوربر سی سال سن داشته باشد آیا در دانشگاه تدریس می کند؟ کدام دانشگاه در چه رشته ای؟

چند وقت پیش هم یکی از مسئولان سپاه اعلام کرده بود یک دستگاه کرونا سنج از فاصله صد متری را ساخته است. یعنی وجود ویروس کرونا در افراد را از فاصله صد متری تشخیص می دهد. بعد از آن خبری نشد که آیا این دستگاه پیشرفته به تولید انبوه رسیده است یا نه و کار آن در چه مرحله قراردارد؟ آیا از این دستگاه ها در بیمارستانهای ایران استفاده می شود یا ادعایی بیش نبوده است؟. در ایران از این دست ادعاها زیاد صورت می گیرد ولی در ادامه ی آن برای مردم گزارش موفقیتهای آن ارائه نمی شود.

مرحومه مریم میرزاخانی واقعاً دانشمند بود وموفقیتهای علمی او در رشته تخصصی خود در جهان ثبت شده است و علم ریاضی را یک مرحله ارتقاء داد. اما از ادعاهی داخلی چندان خبری نمی شود. شاید هم خبرهایش منتشر می شود ما اطلاع پیدا نمی کنیم. اگر دوستانی که از دختر هسته ای ایران که در زیر زمین خانه شان انرژی هسته ای تولید کرده بود خبر دارند اخبارش را منتشر کنند.

 

270d - دختران نابغه ایرانی در داخل و خارج امان محمد خوجملی

هدف " ترکمن نیوز " گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست
انتشار دهنده : Medeniyet
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۴۱

۲۹ تیر ۱۳۹۹

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک