امروز : یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۴۱,۰۳۰

ریال

|

دمای هوای شهر

سروش تورکمن نیوز 2 300x198 - دبیرستان غیر دولتی "سروش" مرکز پرورش استعدادها و نخبگان جوانتورکمن نیوز: به بهانه آغاز شروع سال تحصیلی جدید سراغ یکی از مدارس خوشنام و خوش آتیه در گنبد که در آموزش و رهنمون سازی دانش آموزان به درجات رفیع با توجه به استعدادهای آنان ید طولانی دارد رفتیم به مدرسه سروش(دبیرستان دوره اول).

اما به یکباره مواجه شدیم با آقای عباس تاج پور که مدیریت سروش را بر عهده دارد.مدیری که به خوشفکری و طراحی برنامه ها در امر آموزش معروف است.چند کلامی هم صحبت شدیم با تاج پور عزیز و دغدغه ها و معظلات این راه بزرگ.با هم می خوانیم:

بدو شروع این گفتگو در مورد سابقه درخشان مدرسه سروش درامر آموزش و پرورش بود اقای تاج پور عنوان کردند، سال تاسیس مدرسه سروش برمیگردد به سال۱۳۷۳

یعنی با ۲۵ سال سابقه آموزشی که در،ردیف اولین مدارس غیر دولتی در زمینه آموزش و پرورش به حساب میاید.

پوست اندازی به سبک مدیریت نوین: آقای تاج پور درادامه این بحث که دیگر با سبک و سیاق ۲۵ سال قبل نمیتوان مدرسه را به جلو هدایت کرد وادامه دادند،با توجه به اینکه آموزش باید بروزباشد، کلیه عوامل آموزشی سروش از مسئولین گرفته تا عوامل اجرایی همگام با سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش تغییراتی را که میبایستی انجام میشد بوجود آوردیم.روشهای سنتی در زمان خود جواب میداد ولی هم اکنون ما در عصری به حیات خود ادامه میدهیم که پیشرفت های علمی به سرعت نور در حال حرکت هستند.

سروش تورکمن نیوز 1 245x300 - دبیرستان غیر دولتی "سروش" مرکز پرورش استعدادها و نخبگان جوان

در عصر حاضر روش های مکانیزه کار برد فراوانی دارد.در این راستا ما کلاسهای خود را به سیستم های هوشمند مجهط کردیم.انواع روشهای آمورشی،کامپیوتر،تخته های هوشمند و  تجهیزات سمعی و بصری،مدرسان با تجربه و پر حوصله  در کنار کتب درسی، فضایی را بوجود آورده ایم تا دانش آموز با آرامش از این فضای آموزشی لذت ببرد.

ورزش از اولویت های مدرسه سروش است

مدیر خلاق سروش میگوید.با توجه به کم تحرکی اکثریت جامعه ،نگاه ویژه ای برورزش آینده سازان کشور داریم.  شما توجه داشته باشید که خیلی از مدارس غیر دولتی فاقد فضای مناسب برای ورزش دارند .درس ورزش در این مدرسه یکی از دروس حیاتی و البته مهم محسوب میشود.چون معتقدیم ورزش با سلامتی جامعه ارتباط مستقیم دارد،به سادگی نمیتوان از این قضیه گدشت.ما هر سال با اینکه فضای حیاط مدرسه ۵۰۰متر می باشد ولی با اداره ورزش گنبد در مورد اجاره سالن ورزشی قرار دادی را امضاء میکنیم. دانش آموز در تایم کلاس ورزش با سرویس رفت و برگشت همراه با معلم ورزش به سالن میرود و با اطمینان خاطر به ورزش خود ادامه میدهد

سروش تورکمن نیوز 4 300x198 - دبیرستان غیر دولتی "سروش" مرکز پرورش استعدادها و نخبگان جوان

انضباط و آموزش صحیح در دستور کار مدیریت و مجموعه همکاران در مدرسه سروش: مدیر سروش با توجه به تعدد ثبت نام در پایه های مختلف و  در این مدرسه میگوید.با توجه به اینکه تمام مسئولینی که در این آموزشگاه مشغول به خدمت هستند ،عزیزانی هستند که تجربه آموزشی و پرورشی در حد عالی را دارا میباشند،اطلاعات لازم را در مورد تراکم کلاسها دارند. جلسات خیلی خوبی با مسئولین در اداره اموزش و پرورش  را در خصوص ثبت نام داشتیم.در خواست های مکرر در خصوص ثبت نام ارائه شده ، اما مصوبه این بوده تا تراکم و استاندارد کلاسهت رعایت شود. و این قطعا برای بالا بردن کیفیت کارلازم است. ما دانش آموزان پایه هفتم را بواسطه اینکه از محیط  و مدرسه دیگری میایند تراکم کلاس را به ۲۰ نفر رساندیم. هدف آموزش از راه درست و منطقی که اولیاء دانش آموزان نیز بر نحوه نظارت بر این آیندگان اعتماد کافی داشته باشند می باشد.

سروش تورکمن نیوز 3 300x260 - دبیرستان غیر دولتی "سروش" مرکز پرورش استعدادها و نخبگان جوان

حرف آخر: من تشکر میکنم از رسانه که در واقع کار شما فرهنگی می باشد و بازوان راستین جامعه هستید .همچنین از اولیاء گرامی که در واقع پشتیبان ما در این مدرسه می باشند. شعار ما در مدرسه سروش اولی انضباط و دیگری آموزش که به جدیت به دنبال آن هستیم می باشد.امیدواریم با همکاری دانش آموزان و همکاری گسترده اولیاء سال تحصیلی نیکویی را درپیش رو داشته باشیم .

شیرمحمد شیروانی

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز