ایران و ازبکستان - دایر شدن تجارتخانه‌های ایران و ازبکستان در استان ساراتوف روسیهترکمن نیوز:  سخنگوی وزارت توسعه اقتصادی استان ساراتوف روسیه گفت: ممکن است امسال تجارتخانه های ایران و ازبکستان در استان ساراتوف روسیه دایر شوند و همچنین تبادل بازدیدهای تجاری بین این منطقه و دو کشور نامبرده برنامه ریزی شده است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل از اسپوتنیک، سخنگوی سرویس مطبوعاتی وزارت توسعه اقتصادی استان ساراتوف ضمن اعلام این مطلب گفت: تعدادی از رویدادها برای سال آینده در نظر گرفته شده است. تبادل بازدیدهای تجاری، اجرای توافق نامه های مربوط به افتتاح خانه های تجاری ایران و ازبکستان در منطقه ما، تعامل در حوزه آموزشی از جمله آنها است.

به گفته وی، در روابط تجاری بین منطقه ساراتوف و ایران و ازبکستان پتانسیل و امکانات بالقوه قابل توجهی وجود دارد.

سخنگوی سرویس مطبوعاتی وزارت توسعه اقتصادی استان ساراتوف در پایان اظهار داشت: اساس صادرات به ایران ذرت و جو است. محبوب ترین کالاها در بازار ازبکستان محصولات چربی و روغن، کودها و محصولات شیمیایی خانگی است. به طور سنتی محصولات کشاورزی در این کشورها خریداری می شود. همه فرصت های لازم برای افزایش فعالیت های تجاری و ایجاد روابط جدید همکاری، سرمایه گذاری مشترک، اجرای پروژه های سرمایه گذاری بین کشورهای ما وجود دارد.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۷:۲۲

۱۸ دی ۱۳۹۹

کد خبر :

88216

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک