امروز : جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    116565

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    16:13 | ۰۴ دی ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

.jpg - داورزنی: ممکن بود تعلیق شویم، در والیبال می‌مانمترکمن نیوز:  رییس فدراسیون والیبال اعلام کرد شرایط ادامه حضورش در والیبال فراهم شده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  محمدرضا داورزنی، در پایان همایش ورزش زنان در آکادمی ملی المپیک صحبت‌هایی انجام داد که در زیر می‌خوانید.

*دو سال ماموریتم تمدید شد
*در دوره‌ای که من به عنوان رئیس فدراسیون والیبال انتخاب شدم قرار بود با دستور رئیس جمهور وقت تا پایان دوره چهار ساله رئیس فدراسیون باقی بمانم. جا داشت که کمیسیون فوق ماموریتم را هر سال تمدید کند، اما در این بین دو سال از ماموریت من تمدید نشد.

*وزیر می خواست که بمانم
باید به این نکته اشاره کنم که اراده وزیر ورزش بر این بود که من تا پایان ماموریت چهار ساله در خدمت فدراسیون والیبال باقی بمانم ولی همزمان اتفاقات دیگری هم افتاد. ما اساسنامه فدراسیون والیبال را بر مبنای اساسنامه‌هایی که در کشور وجود داشت به فدراسیون جهانی ارسال کردیم و فدراسیون جهانی نیز پس از مطالعه ایرادهای را به آن وارد کرد. نگاه فدراسیون جهانی بر فدراسیون والیبال ملی به این صورت است که آنها باید کاملا مستقل باشند و نقش دولت در آنها کلا از بین برود.

*تا پایان چهار ریاستم می مانم
مجمع عمومی بالاترین نهاد تصمیم گیرنده در فدراسیون‌های ملی است و باید قوانین المپیک را دقیقاً رعایت کنند. تقریباً دو هفته پیش بود که فدراسیون جهانی اساسنامه مصوب را به ما ابلاغ کرد. من در حالی که کارمند وزارت ورزش و چهل و دو سال است که در خدمت ورزش ایران هستم، آذرماه مطلع شدم کمیسیونی که به آن اشاره کردم موافق ادامه کار من نیست. با پیگیری‌هایی که وزیر ورزش و معاونان وی انجام دادند این مسئله به جایی رسید که من بتوانم تا پایان دوران ۴ ساله در خدمت وزارت ورزش باقی بمانم.

*شرایط ماندنم فراهم‌ شد
در این بین اساسنامه مصوب فدراسیون والیبال باید ساری و جاری باشد و چه من در فدراسیون باشم و چه نباشم اساسنامه باید عملیاتی شود. اقدامات ما باید مبتنی بر اساسنامه جدید باشد. این هماهنگی در آینده با وزارت ورزش و سایر نهادها به وجود خواهد آمد. اما در مورد ادامه مأموریت من در فدراسیون والیبال باید تاکید کنم که امکان ادامه فعالیت من در حال فراهم شدن است و نیازی هم به تشکیل مجمع فوق‌العاده نیست.
جریان از این قرار است که سازمان امور اداری و استخدامی با ادامه کار من در وزارت ورزش مخالفت می‌کند و نهادهای نظارتی مثل سازمان بازرسی کل کشور به سرعت پیگیری قضیه بازنشستگی من می‌شوند چون طبق قوانین ادامه حضور من در فدراسیون والیبال غیرقانونی بود. ابلاغ بازنشستگی من پیش از اینکه به دست خودم برسد روی سایت گذاشته شد. جریان بازنشستگی من از کانال‌های مختلف پیگیری شد تا در نهایت به اینجا رسیدیم که امکان ادامه حضور من در فدراسیون والیبال تقریباً مهیا شده است.

*احتمال تعلیق وجود داشت
طبق اساسنامه‌ای که به تصویب فدراسیون جهانی والیبال رسیده و تجربه‌ای که کشورهایی مثل هند، مالدیو و فیلیپین در مورد مشابهی داشتند احتمال اینکه فدراسیون والیبال ایران به حالت تعلیق در می‌آمد بسیار بالا بود. هیچ‌کدام از ما تمایل نداریم که چنین اتفاقی بیفتد. حدود ۳ دهه برای رسیدن والیبال به جایگاه فعلی زحمت کشیده شده است. برای کشور ما اصلا خوب نیست که وارد چنین بحث‌هایی بشویم. در این موارد تعامل بسیار خوبی با وزارت ورزش داشتیم و دوستان کمک کردند طبق اساسنامه پیش برویم. در اساسنامه قبلی هم درج شده بود که تصمیمات عزل و نصب رئیس فدراسیون باید در مجمع عمومی گرفته شود. این یکی از بهترین شیوه‌های اداره فدراسیون است.

*به دنبال ریاست AVC هستم
عضو هیئت رئیسه فدراسیون جهانی و کنفدراسیون والیبال آسیا هستم. دوستانی هم در فدراسیون جهانی و کنفدراسیون والیبال آسیا دارم. در جمع کسانی که برای آینده کنفدراسیون آسیا مطرح هستند، نام من هم وجود دارد و قطعا برای ریاست کنفدراسیون والیبال آسیا اقدام خواهم کرد. تلاش خواهیم کرد تا قدرت کنفدراسیون والیبال آسیا را از شرق به غرب منتقل کنیم و به ایران بیاوریم. رایزنی‌ها شرایط خاص خودش را دارد. امیدواریم این امکان فراهم شود تا ایران چند سالی در این حوزه حضور داشته باشد و در جهت توسعه والیبال ایران و آسیا گام‌های موثری برداریم./ ورزش سه

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز