امروز : چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    20946

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    11:20 | ۰۸ خرداد ۱۳۹۷

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

گنبدکاووس 1 300x195 - دانش آموزان و فرهنگیان گنبد 350 رتبه برتر کسب کردنداخبارگنبدکاووس-ترکمن نیوز- معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش گنبدکاووس گفت: دانش آموزان و فرهنگیان این شهرستان در سال تحصیلی 97-96 ، 350 رتبه برتر (اول،دوم،سوم) در مسابقات قرآنی ، فرهنگی، هنری و ورزشی استان گلستان را کسب کردند.

 

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، سیدصالح رفعتی درجلسه شورای تربیتی معاونت پرورشی و تربیت بدنی مدیریت آموزش و پرورش این شهرستان گفت: از این تعداد مقام های کسب شده 324 مقام توسط دانش آموزان و 26 مقام توسط فرهنگیان به دست آمده است.

وی اضافه کرد: دانش آموزان و فرهنگیان این شهرستان در سال تحصیلی 97 – 96 در بیشتر رشته های فرهنگی، هنری، قرآنی، ورزشی و با اختلاف قابل توجه، رتبه های برتر استانی و در چند رشته نیز رتبه های برتر کشوری را کسب کردند.

رفعتی افزود: درحوزه فعالیت های قرآن، عترت و نماز، دانش آموزان گنبدی 73 رتبه برتر استانی شامل 33 رتبه اول، 23 رتبه دوم و 17 رتبه سوم را کسب کردند که نفرات برتر به مرحله کشوری راه یافتند و تاکنون سه رتبه برتر کشوری در تلاوت قرآن مقطع ابتدایی به دست آمده است.

وی ادامه داد: در فعالیت های فرهنگی و هنری نیز دانش آموزان گنبدی 70 رتبه برتر استانی درمسابقات غیرحضوری، 9 رتبه برتر استانی در رشته هنرهای نمایشی، 6 رتبه برتر در رشته هنرهای آوایی و هشت رتبه برتر استانی پرسش مهر به دست آوردند و پنح رتبه برتر استانی نیز توسط فرهنگیان این شهرستان در پرسش مهر به دست آمد.

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش گنبدکاووس به موفقیت های دانش آموزان و فرهنگیان گنبدی درحوزه ورزش نیز اشاره کرد و گفت: برگزاری مسابقات مختلف ورزشی ویژه دختران و پسران در سطح مدارس و شهرستان و اعزام به مسابقات استانی که آخرین آن المپیاد ورزشی دانش آموزی اوایل امسال بود و دانش آموزان این شهرستان موفقیت های زیادی در آن به دست آوردند.

رفعتی، کسب 42 مدال طلا، 34 نقره و 32 برنز در المپیاد ورزشی دانش آموزی استان و کسب مقام اول سیزدهمین جشنواره الگوهای برتر تدریس تربیت بدنی مقطع متوسطه را از جمله موفقیت های دانش آموزان و فرهنگیان این شهرستان برشمرد و افزود: درمجموع حوزه پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش گنبدکاووس، رتبه برتر استان گلستان را دارد.

فرج الله رزاقی گفت: کانون های فرهنگی و تربیتی وابسته به آموزش و پرورش باید در کنار فعالیت های تعریف شده، به مهارت آموزی در دو حوزه مهارت های زندگی و فنی و حرفه ای نیز توجه نمایند.

رزاقی، داشتن برنامه، استفاده از تجربه های موفق، آسیب شناسی نقاط قوت و ضعف و امید به آینده را از عوامل موثر در پیشبرد فعالیت های فرهنگی و تربیتی دانست و اضافه کرد: مربیان کانون ها باید در سایه این عوامل استعدادها و توانمندی دانش آموزان را کشف و آن را در مسیر درست هدایت نمایند.

وی با تاکید بر اینکه کانون های فرهنگی و تربیتی باید قلب تپنده فعالیت های این حوزه در سطح شهر باشند، تصریح کرد: استفاده از ظرفیت بازنشستگان و مربیان نخبه و مجرب در حوزه آموزش می تواند انگیزه دانش آموزان و خانواده ها را برای حضور بیشتر در کانون ها دو چندان کند.

مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس با قدردانی از تلاش های کارشناسان، مربیان کانون های فرهنگی و تربیتی، دارالقرآن و تربیت بدنی حوزه معاونت پرورشی این اداره، گفت: درسایه این تلاش ها، در سال تحصیلی 97 -96 موفقیت های خوبی توسط دانش آموزان و فرهنگیان این شهرستان درسطح استان و کشور به دست آمد.

در این جلسه کارشناسان حوزه معاونت پرورشی و تربیت بدنی، مسئولان سه کانون فرهنگی و تربیتی، مرکز مشاوره، تندرستی و سلامت و دارالقرآن آموزش و پرورش با ارائه گزارش فعالیت های انجام شده و برنامه های آینده، به بیان برخی مشائل و مشکلات خود نیز پرداختند.

لینک عضویت در کانال تلگرامی

https://t.me/ITNAnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز