معاون دانشگاه پیام‌نور کشور:

daneshgah 22m 300x289 - دانشگاه پیام نور در ۶۴ کشور گسترش می‌یابداخبار دانشگاه-ایتنانیوز-  معاون حقوقی، مجلس واستان های دانشگاه پیام نور کشور گفت: در پایان برنامه ششم توسعه، دانشگاه پیام نور در ۶۴ کشور باید گسترش پیدا کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن،  به نقل تسنیم، محمد حسن‌دوگانی ظهر امروز در مراسم بهره‌برداری از ساختمان دانشگاه پیام نور کلاله اظهار داشت: براساس برنامه ششم، به دانشگاه پیام نور فرصت داده شده تا با کمک دانشگاه‌های بین‌المللی و دانشگاه‌های داخلی، بتواند قطب دانشگاه‌های بین‌المللی منطقه شود.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون بیش از ۶ هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های پیام نور تحصیل می‌کنند و تلاش ما این است در دیپلماسی علمی و پیشرفت علمی موفق باشیم.

دوگانی خاطر نشان کرد: هم‌اکنون ۱۴ واحد دانشگاه پیام نور در کشورهای منطقه فعال است، که در چشم‌انداز آینده تلاش داریم، در ۶۴ کشور دنیا شاهد توسعه دانشگاه پیام نور باشیم.

وی گریزی به صحبت‌های اخیر ترامپ پرداخت و اظهار داشت: ترامپ نگران قدرتمندی و پیشرفت ایران اسلامی است.

بدراق‌نژاد رئیس دانشگاه پیام نور شهرستان کلاله هم در این مراسم اظهار داشت: دانشگاه پیام نور در سال ۸۴ با یک رشته مهندسی کشاورزی با ۱۲ دانشجو فعالیت خود را آغاز کرد و امسال ۵۵۰ دانشجو در ۸ رشته حقوق،علوم تربیتی، اقتصاد،اقتصاد کشاورزی، مترجمی زبان، ادبیات عرب، تاریخ و مدیریت امور بانکی مشغول به تحصیل هستند.

وی تصریح کرد: ساختمان دانشگاه پیام نور کلاله در مساحتی ۱۴۵۰ مترمربع در ۴٫۵ هکتار احداث شده و برای ساخت این دانشگاه حدود یک میلیارد تومان اعتبارات دانشگاه پیام نور و بقیه کمک‌های خیران ساخته شده است.

نهضتی رئیس دانشگاه پیام نور استان گلستان هم در این مراسم از تدریس زبان ترکمنی در قالب ۲ واحد آموزشی در دانشگاه‌های استان خبر داد و گفت: این درس که کتاب آن تدوین شده،امسال در دانشگاه گنبدکاووس و از سال آینده پس از رفع ایرادها در دیگر دانشگاه‌های استان تدریس می‌شود.

 

گردآوری:گروه خبر ایتنانیوز

https://telegram.me/ITNANews

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۲۷

۲۲ مهر ۱۳۹۶

کد خبر :

5036

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک