در تلفن همراه همسر 300x190 - دارالافتای مصر: تجسس در تلفن همراه همسر حرام استترکمن نیوز:  دارالافتای مصر در فتوایی اعلام کرد: تجسس در تلفن همراه همسر شرعا حرام است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل از پایگاه خبری مصر العربیه، فتوای مرکز صدور فتوای مصر در پاسخ به استفتای یکی از شهروندان این کشور صورت گرفت و این مرکز اعلام کرد که هیچ یک از زن و مرد حق ندارند از محتویات تلفن همراه یکدیگر مطلع گردند.

در متن استفتای ارسال شده به دارالافتای مصر چنین آمده است: «همسرم از من پسورد موبایلم را خواست و من مخالفت کردیم؛ آیا او از چنین حقی برخوردار است؟ و آیا من اشتباه کردم که رمز موبایل را به او ندادم؟».

در پاسخ دارالافتای مصر نیز آمده است: تجسس همسر و کندوکاو او در موبایل مرد شرعا حرام است. مرد و زن حق ندارند که از محتویات تلفن یکدیگر مطلع گردند و جایز است هر یک از آنها حریم خصوصی مربوط به رمز عبور خود را حفظ کنند اما تجسس در تلفن همراه یکدیگر جایز نیست.

دارالافتای مصر در تشریح این فتوا آورده است: پیامبر (ص) در حدیثی که ابوهریره آن را نقل کرده، فرموده اند که از ظن و گمان دوری کنید که نادرستترین سخن است و نسبت به یکدیگر تجسس و حسادت نکنید و علیه یکدیگر نقشه نچینید و یکدیگر را دشمن ندارید. بندگان خدا و با هم برادر باشید و همچنین از نهی ثابت در قرآن کریم و سنت مطهره نسبت به تجسس دانسته می شود که جاسوسی نسبت به یکدیگر شرعا حرام است.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۴۷

۱۱ مرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

80161

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک