جمهور ترکمنستان 11 300x205 - خیز ترکمنستان در تجارت خارجیترکمن نیوز:  قربانقلی بردی محمداف رئیس جمهور ترکمنستان وظایفی را برای ارگان دیپلماتیک این کشور در جهت گسترش فعالیت های تجاری تعیین کرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  قربانقلی بردی محمداف در جلسه کاری به «رشید مردوف» وزیر امور خارجه و ارگان‌های دولتی مربوطه، دستور داد که طرح‌‌های افتتاح نمایندگی تجاری ترکمنستان در کشورهای خارجی را تهیه و ارائه دهند.

در این نشست معاونان کابینه وزیران، روسای ساختارهای مربوطه و دانشگاه‌های تخصصی حضور داشتند.

رئیس جمهور ترکمنستان خطاب به «قادر گلدی مششیکوف» معاون رئیس کابینه وزیران دستور داد تا وضعیت مالی و اقتصادی نمایندگی‌های دیپلماتیک و دفاتر کنسولی ترکمنستان در کشورهای خارجی را تحت کنترل و بر استفاده هدفمند و به موقع و درست از بودجه اختصاص یافته دولت و سایر منابع مالی دولت نظارت داشته باشد.

رئیس جمهور کشور خاطرنشان کرد با توجه به تجزیه و تحلیل وضعیت اقتصاد منطقه  لازم است با تکیه بر رویکرد جدید برای تعامل بیشتر با سازمان همکاری اقتصادی، پیشنهادهای ویژه‌ای تهیه شود.

رئیس دولت دستورالعمل‌هایی برای بهبود فعالیت‌های بخش سیاست خارجی کشور و نوسازی پایگاه مادی و فنی مربوطه و همچنین اقدامات فوری برای بهبود وضعیت مالی و اقتصادی آن ارائه داد.

بردی محمداف خاطرنشان کرد نمایندگی‌های دیپلماتیک ترکمنستان در خارج از کشور باید هنگام خرید کالاهای وارداتی و تجهیزات ویژه در حجم بسیار توسط وزارتخانه‌ها و ادارات کشور با تولیدکنندگان تماس مستقیم برقرار کنند و آنها را در خرید این محصولات با قیمت مناسب کمک کنند.

 

گردآوری: گروه بین الملل ترکمن نیوز
https://turkmensnews.com
منبع:farsnews/

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۱۰

۲۳ بهمن ۱۳۹۹

کد خبر :

90106

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک