میادین نفت و گاز بخش ترکمنی دریای خزر 300x200 - خیز ترکمنستان برای تسریع در توسعه بخش ترکمنی خزرترکمن نیوز:  رئیس جمهور ترکمنستان خواستار توسعه میادین نفت و گاز در بخش ترکمنی دریای خزر شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  قربان قلی بردی محمداف در جلسه دولت این کشور خواستار توسعه میادین نفت و گاز در بخش ترکمنی خزر شد.

در این راستا بردی محمدوف به  «مرادگلدی مردف» معاون انرژی نخست وزیر این کشور دستور داد جهت جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی اقدامات لازم را اخذ کند.

وی همچنین «گیچلدی بایگلدی‌اف» رئیس شرکت دولتی «ترکمن‌نفت» را به تسریع در تولید نفت و میعانات نفتی و انجام کامل تعهدات سالانه شرکای بین‌المللی بر اساس قراردادهای موجود در زمینه تقسیم منابع طبیعی ( Production Sharing Agreement) و همچنین تقویت مشارکت شرکت‌های خدماتی خارجی در تسریع اقدامات در توسعه میادین جدید کشف شده در بخش ترکمنی دریای خزر موظف کرد.

رئیس جمهور ترکمنستان همچنین خاطرنشان کرد با وجود اینکه طی ۶ ماه گذشته، شاخص‌های اصلی تولید در مجتمع نفت و گاز طبق برنامه‌های تعیین شده تحقق یافت، نرخ رشد برخی از آنها نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

وی با بیان این که فعالیت‌های تولیدی شرکت‌ها باید بر اساس وضعیتی بوجود آمده در پی کاهش قیمت‌های جهانی منابع هیدروکربن بهبود یابند بر لزوم انجام اقدامات مناسب برای معرفی فناوری‌های دیجیتال مدرن، تاکید کرد.

 

گردآوری: گروه بین الملل ترکمن نیوز
https://turkmensnews.com
منبع: farsnews

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۴۵

۱۶ تیر ۱۳۹۹

کد خبر :

78504

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک