امروز : سه شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    95656

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    14:15 | ۰۷ خرداد ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

hcfsjhk 1 - خیز ازبکستان در زمینه توسعه مهاجرت کاری خارجیترکمن نیوز:  هیأت ازبکستان به سرپرستی معاون اول آژانس مهاجرت کاری خارجی وابسته به وزارت کار این کشور در نشست مقامات عالی رتبه «پروسه آلماتـی» در شهر «استانبول» دیدار کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هیئت ازبکستان به سرپرستی «علیشیر سلیمان اف» معاون اول آژانس مهاجرت کاری خارجی وابسته به وزارت کار در نشست مقامات عالی رتبه «پروسه آلماتـی» در شهر «استانبول» شرکت کرد.

هدف از برگزاری این نشست بررسی مبارزه با مهاجرت غیرمنظم، مطالعات سیر و جغرافیایی مهاجرت کاری، تصویب برنامه فعالیت‌ها برای سال‌های 2021 و 2022 میلادی و همچنین تبادل افکار در مورد دیدگاه و استراتژی ریاست جاری ترکیه بود.

طرف ازبکی در نشست «پروسه آلماتـی» نخستین بار به عنوان کشور ناظر شرکت می‌کند.

«روند آلماتـی» یک پلتفرم منطقه‌ای رایزنی آسیای مرکزی در حمایت از پناهندگان و مهاجرت بین‌المللی است.

افغانستان، آذربایجان، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ترکیه و ترکمنستان اعضای آن هستند. جمهوری اسلامی ایران و پاکستان کشورهای ناظر هستند. ریاست کشورهای عضو پروسه به ترتیب الفبا به مدت 2 سال تعیین می‌شود.

هدف اصلی «روند آلماتـی» کمک برای دیالوگ در مورد مهاجرت بین المللی و حمایت از پناهندگان، تنظیم ساز و کار نظرسنجی و حل و فصل مسائل مهاجرتی و همچنین تنظیم برنامه اقدامات در چارچوب طرح‌هایی مبنی بر تحکیم پتانسیل کشورها در مدیریت پروسه‌های مهاجرتی و تامین حمایت از پناهندگان است.

نخستین نشست منطقه‌ای «روند آلماتـی» در ماه مارس سال 2011 میلادی در شهر «آلماتی» برگزار شده است. در سال های 2011 و 2013 میلادی با حمایت کمیساریای عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان و سازمان بین‌المللی مهاجرت در چارچوب «روند آلماتـی» همایش های بین المللی با حضور روسای وزارتخانه‌های مسئول مهاجرت برگزار و تصمیمات مهم برای تحکیم همکاری‌ها در این مسیر اتخاذ شده است.

در دیدارهای اخیر وزرا همچنین نمایندگان سازمان و ساختارهای مربوطه آمریکا، انگلیس، فرانسه، سوئیس، ایرلند، چین، ژاپن، روسیه، اوکراین و فلسطین نیز شرکت کردند.

 

گردآوری: گروه بین الملل ترکمن نیوز
https://turkmensnews.com
منبع: farsnews

 

 

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز