امروز : دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    129581

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    1:35 | ۱۹ تیر ۱۴۰۳

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

ترکمن نیوز – یاشار نیازی – گنبدکاووس یکی از معروف‌ترین شهرهای قدیمی ایران است که با خیابان‌های زیبا و شطرنجی نمونه‌ای در قالب کوچکتر از طراحی اروپایی است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  خیابان سعدی گنبد یکی از پر ترددترین معابر این شهر است که موازی با خیابان اصلی شمال شهر را به جنوب متصل می‌کند اما کم عرض و پر ترافیک.

براساس این گزارش، بارها خیابان‌های غربی و ترکمن‌نشین گنبد با چاله چوله‌های به جا مانده از کنده‌کاری ارگانهای مختلف خدمات‌رسان به جای تسهیل زندگی معضلی برای ساکنین محل و خودروهایی شده است که از این مسیر تردد می‌کنند.

آیا شهرداری مقصر این معضلات خیابانی است؟؟!

قطعا زیباسازی خیابان‌ها و مبلمان شهری از وظایف شهرداری است که با عوارض و مالیات شهروندان تامین می‌شود یعنی عملا خیابان‌ها جزو بیت‌المال به شمار می‌روند.

اما شورای شهر با تصویب به موقع و تامین اعتبار به نوبت خیابان‌ها و معابر شهری را همواره بازسازی و آسفالت می‌کند و بخش‌هایی که نیاز به روکش دارد کاملا مرمت می‌کند، پس چه اتفاقی افتاده است که این شهر به خصوص در بخش غربی به معضلات گودال‌های عظیم دچار شده است؟؟!

از طرفی خیابان‌های اصلی و معابر مرکز شهر نیز تعریف چندانی ندارد و به جای آنکه چاره‌اندیشی کنند و با برنامه‌ریزی بلند مدت با کسب اعتبارات ملی، استانی و شهرستان معضلات ترافیکی را از ریشه به صورت اساسی برطرف سازند بلکه با افکار محدود و محصور به قول خودشان تغییر شکل هندسی بیش از پیش باعث کم‌عرض شدن خیابان‌های اصلی و فرعی شده‌اند، آیا این وضعیت در شان شهری است که روزگاری زیباترین خیابان بندی شمال کشور را داشت؟؟!

هر ارگانی که نیاز به تخریب بخشی از آسفالت خیابان‌ها و کنده‌کاری دارد باید با هماهنگی شهرداری این مسئله را انجام دهد و بارها مشاهده شده است که این ارگان‌ها و گاها شرکت‌های خصوصی به تعهدات خودشان به درستی عمل نکرده و زمان زیادی خیابان‌های شهر را با معضلات چاله چوله رها ساخته‌اند که گریبان مردم را گرفته و حتی باعث تصادفات جانی و مالی گشته است.

پیشنهاد می‌شود شورای تامین شهرستان بیش از پیش براین مسائل نظارت داشته باشد تا مردم متین و شریف گنبدکاووس را با ضایعات به جا مانده از این کنده‌کاری‌ها دچار چنین مسائلی نکنند و باعث ناراحتی و عذاب شهروندان نشوند.

گفتنی است: امشب هم یکی از این چاله‌های عمیق و پر از گل‌ولای همراه با شاخ و برگ خودرویی نو را به کام خود کشید و بانوی راننده را که همراه با خانواده در حال تردد بود ساعاتی دچار استرس و ناراحتی فراوان ساخت.

خیابان محل حادثه بسیار تاریک بود و تیرهای چراغ محل این گودال گل روشنایی نداشت.

مردم با فرهنگ و کم فرهنگ همواره در شهر تردد دارند، این بانوی محترم بی‌احتیاطی و عدم توجه به شاخ و برگ اطراف گودال را که در تاریکی ندیده بود، حمل بر بوق و تعجیل خودروهای پشت سرخود گذاشت.

اما بلافاصله چندین راننده خودرو و موتورسوار به داد همشهری خود رسیدند و سعی کردند با انواع طرح‌ها پروژه خارج کردن خودرو دنا پلاس را که تا کمر در گل فرو رفته بود اجرایی کنند اما گاو ما بدجور تو گل گیر کرده بود.

بالاخره وانت حمل خودرو که با خانواده در حال گذر بود به کمک آمد و چون از تجربه کافی برخوردار بود با کشنده وانت سایپا بعد از دقایقی موفق شد تا دنا پلاس را از گل‌ولای نجات دهد.

ساعت نزدیک 12 بود که همه شهروندان خوشحال از کاری خوب و فرهنگی یعنی همکاری و همیاری که ترکمن‌ها یاوار کردن می‌نامند از محل پراکنده شدند و همچنان که دور می‌شدند لیچار و حرف‌های خوب و بدشان را نثار باعث و بانیان این معضل کردند.

پیشنهاد می‌شود شهرداری قبول زحمت کند و با بازدید از مسیر خیابان سعدی هرچه زودتر چاله گل‌ولای را پر کند تا ان‌شاء الله خودروی دیگری در آن گیر نیافتد.

تازه یکی از اهالی محل به خبرنگار ترکمن‌نیوز که در حال عکس گرفتن بود اعلام کرد چند روز پیش یک خودروی سواری اینجا چپ کرد و باعث تعجب گردید.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز