مدیرعامل انجمن دوستداران کتاب گنبدکاووس مطرح کرد

تاریخ و ادبیات-ترکمن‌نیوز- مدیرعامل انجمن دوستداران کتاب مهر گنبدکاووس با اشاره به سرانه پائین مطالعه در کشور، گفت: رهبر معظم انقلاب از این وضعیت خون دل می‌خورند.

Modiramel 11B 300x198 - خون دل خوردن رهبری از فقدان مطالعه در جامعه/ ضرورت توجه ویژه به سمن‌های فرهنگی و ادبی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن، به نقل از فارس، سیدعلی کریمیان شامگاه دوشنبه در جمع انجمن دوستداران کتاب مهر شهرستان گنبدکاووس با تبریک پیشاپیش دهه مبارکه فجر و حماسه غرورانگیز ۲۰ بهمن گنبدکاووس اظهار کرد: شهرستان گنبدکاووس یکی از پرافتخارترین شهرهای تاریخ مبارزات انقلابی بوده و بدون تردید شناخت تاریخ پر رمز و راز این سرزمین نیازمند نگاهی دلسوزانه و عمیق است.

وی با بیان اینکه انجمن دوستداران کتاب گنبدکاووس با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و توسعه فعالیت‌های کتاب‌محور در شهرستان گنبدکاووس تاسیس شده است، افزود: فعالیت‌های این انجمن در بخش‌های مختلفی طراحی و برنامه‌ریزی شده است که بخشی در حوزه فعالیت‌هایی با هدف ترویج کتابخوانی و بخشی نیز در حوزه تدوین و چاپ کتب در حوزه انقلاب و دفاع مقدس ساماندهی شده است.

مدیرعامل انجمن دوستداران کتاب مهر گنبدکاووس با اشاره به اینکه برگزاری نشست‌های بلندخوانی کتاب، قصه‌گویی و نقد کتاب کودک از جمله برنامه‌های این انجمن است، خاطرنشان کرد: جلسات تخصصی و مسابقات شعر خوانی و قرآن خوانی نیز که به صورت کاملا مردمی و خودجوش برگزار می‌شود بخش دیگری از برنامه‌های ماست .

کریمیان از همکاری انجمن دوستداران کتاب مهر گنبدکاووس با شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان خبر داد و گفت: با حمایت فرماندار ویژه و معاون سیاسی و اجتماعی ایشان در روستاهای مختلف و محلات آسیب‌پذیر شهرستان نشست‌های متعدد کتابخوانی و آشتی با کتاب را برگزار کرده‌ایم که در گروه‌های مختلف سنی از این اقدام که به نوعی در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی صورت گرفته است استقبال فوق‌العاده‌ای صورت گرفت.

وی با انتقاد از بی‌توجهی برخی به سازمان‌های مردم‌نهاد به ویژه سمن‌های حوزه فرهنگی و کتابخوانی، اضافه کرد: انتظار ما این است که با توجه به اهمیت این حوزه و عقب‌ماندگی‌های تاریخی به وجود آمده در این بخش دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و اجرایی بیش از گذشته به سمن‌های فرهنگی و کتاب‌محور کمک کنند.

مدیرعامل انجمن دوستداران کتاب مهر گنبدکاووس با اشاره به فرمایشات و دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب در حوزه فقر مطالعه در کشور، افزود: متاسفانه رهبر معظم انقلاب بارها فرموده‌اند که از سرانه پائین مطالعه و عدم فرهنگ کتابخوانی در جامعه خون دل می‌خورند اما متاسفانه دستگاه‌های دولتی در این‌حوزه پویایی خاصی را از خود نشان نمی‌دهند و این سمن ها و مجموعه‌های مردمی هستند که این بار را بر دوش می‌کشند.

گردآوری: گروه خبری ترکمن‌نیوز

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۰۲

۱۰ بهمن ۱۳۹۶

کد خبر :

10794

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک