امروز : دوشنبه ۰۱ مرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

عکس العمل رئیس هیئت والیبال شهرستان گنبدکاووس به وقایع اخیر پایتخت والیبال ایران

خلیل آزمون: سخنی با عاشقان والیبال «پایتخت والیبال ایران»

  • کد خبر :

    125075

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    20:43 | ۰۷ دی ۱۴۰۲

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

و سردار آزمون 1 240x300 - خلیل آزمون: سخنی با عاشقان والیبال «پایتخت والیبال ایران»ترکمن نیوز – یاشار نیازی – رئیس هیئت والیبال شهرستان گنبدکاووس گفت: با حمایت هواداران والیبال و مردم که عاشق والیبال هستند اجازه نمی‌دهیم با احساساتشان بازی شود و نمیگذاریم والیبال گنبد را به قهقرا ببرند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ خلیل آزمون در واکنش به وقایع چندسال اخیر والیبال به ویژه در اعتراض به نحوه مدیریت و تیم‌داری شورا در سال جاری عکس العمل نشان داده و در پیامی از مسئولین ارشد شهرستان و بازرسان خواستار ورود به موضوع والیبال را کرد تا بیش از این پایتخت والیبال ایران به قهقهرا نرود.

در متن پیام خلیل آزمون رئیس هیئت والیبال شهرستان گنبدکاووس آمده است:

با نام و یاد خدا

قبل از هر چیز برای هزارمین بار می‌گویم؛ والیبال گنبد به عنوان پایتخت والیبال ایران هر چه دارد از عاشقان و هواداران خود دارد.

من امروز به عنوان رئیس هئیت و خادم این مردم و پیشکسوت کوچکی از صدها پیشکسوت این شهر حرف‌های بی‌پرده خودم را در مورد وضعیت فعلی والیبال شهرمان بازگو می‌کنم.

لازم به توضیح اینکه هر جا از کلمه شورا استفاده می‌کنم شامل شورای قبلی و فعلی می‌شود و بنده با کسی خصومت شخصی نداشته و ندارم.

قبل از هر انتقاد باید از شورای شهر (قبلی و فعلی) تشکر کنم که لطف کرده و از پول بیت‌المال برای والیبال این شهر هزینه کرده و می‌کنند و این اقدام کار بزرگی است، ولی این کار خوب با سوء مدیریت شورا به بیراهه رفت و تیم در طول ۵ سال به رغم هزینه‌های مالی بالا نتوانست نتیجه گرفته و مردم را راضی کند.

دوستان در شورا ظاهرا متوهم شده‌اند و چون پول بیت‌المال دستشان است و از آن هزینه می‌کنند فکر می‌کنند صاحب آن بوده و خود را کارشناس و خبره والیبال می‌دانند. قطعا در مسائل دیگر شهر نیز همین دیدگاه را دارند و به‌جای استفاده از کارشناسان خبره خودشان تصمیم می‌گیرند که شهر به این وضعیت افتاده است…

آقایان شما که‌ در عمر خود والیبال بازی نکرده‌اید چطور به خود اجازه می‌دهید مربی انتخاب کرده و بازیکن تحمیل  کنید و بدون مشورت با کارشناسان سرمربی تیم را برکنار کنید؟؟!

در طول این سال‌ها بازیکن‌های بسیاری به سفارش دوستان قراردادهای مالی خوبی بستند که حتی به‌عنوان بازیکن ذخیره در بازی‌ها حضور نداشتند و الان هم نامی از آنها در والیبال ایران و گنبد نیست.

برای تیم مدیر فنی با قرارداد ۵۰۰ میلیون تومانی انتخاب می‌کنید چون آشنای یکی از بانفوذهای شورا است که نهایتا در سالن حیا کن و رهاکن بشنود؟!

همه ساله مربی را با لابی‌ و بدون مشورت‌ با هیئت و یا پیشکسوتان انتخاب می‌کنید تا با بازیکن‌های تحمیلی شما قرارداد بسته شود و آنچه برایتان مهم نیست موفقیت تیم و حرص نخوردن تماشاگران است.

جالب اینکه تیم امسال را فردی غیر والیبالی و غیر گنبدی و بازاری با نفوذی که بین چند عضو شورا دارد بسته و پسرش هم در تیم است و ادعا دارد که باید فیکس بازی کند و به خاطر پسرش چند بازیکن نخبه از شهر فراری شدند.

الان حمید چوگان که به درد تیم می‌خورد و یا عبدالله آزمون که در لیگ سطح بالای آذربایجان بازی می‌کند و حتی پیشنهاد پاسوری برای تیم ملی آذربایجان دارد کجا هستند؟؟!

جرم این بازیکن‌ها هم پست بودن با پسر ایشان است؟! این شخص مگر مسئول ارشد دولتی است که این همه نفوذ دارد و شما از او حساب می‌برید و برای تیم مربی و بازیکن تعیین می کند و پشت پرده آمدن و نیز برکناری رحمان هم همین شخص است چون رحمان پسرش را بازی نداد و من شاهد بودم تمرکز رحمان را به هم زدند و همه جا شنیده شد که رحمان با بودن این آقا رفتنی است.

هنر شورا در این سال‌ها سوزاندن مربیان خوب و استعدادهای ناب مربیگری شهرمان  فقط برای به کرسی نشاندن نظرات غیر کارشناسانه و ورود بازیکن‌های تحمیلی خودشان بوده است.

تماشاگران عزیز و هواداران عاشق والیبال که می‌دانم بهتر و فنی‌تر از خیلی مربیان کشور هستید برای چی گول پشت پرده‌ها و لابی‌های شورا را می‌خورید و مربیان شهر خود را در سالن هو کرده و حیا کن و رها کن می‌گویید.

من خودم از همه چیز والیبال  سر در میاروم و در والیبال هیچوقت گول نخوردم بدانید مربیان گنبدی از بهترین مربیان حال حاضر ایران و حتی بهتر از مربیان تیم ملی هستند و با کمترین‌ها دارند بهترین عملکرد را نشان می‌دهند البته اگر شوراها و دست‌های پشت پرده بگذارند…

به‌راستی الان جزیده، بابایی، ارمشی، قره‌داشلی، رئوفی و… که از بهترین مربیان ایران بودند و هستند کجایند؟ گناه رئوفی چه بود؟ وقتی چپرلی را از تیم گرفتند و قائمی و قلیچ نیازی مصدوم شدند او چکار می‌توانست بکند؟ چرا به جای برکناری به او روحیه ندادید که هیچ از طرف شخص خاص مدام تهدید می‌شد!

چرا وقتی چپرلی رفت بازیکن خارجی نخریدید تا تیم نتیجه بگیرد؟ برکناری رحمان و دیگر مربیان گنبدی همه با نقشه و حیله بود که ذهن تماشاگرها عزیزمان را به هم بزنید و الان باید خرج اضافه کرده و مربی بیاورید.

الان هم شنیدم از بیرون می‌خواهند مربی به تیم  تحمیل کنند که چی بشود؟ شما یاد گرفته‌اید هر ساله با برکناری مربی فرار رو به جلو کرده و اشتباهات خود را لاپوشانی کنید.

من کاملا پشت پرده انتخاب مربیان تیم شهرداری در سال‌های تیمداری را می‌دانم و به زودی اگر لازم شد همه چیز را می‌گویم که چه کسانی پشت پرده انتخاب هر مربی بوده‌اند…

مربیان ما بار فنی بسیار بالایی دارند ولی شما آنها به بی‌راهه کشاندید.

من سال گذشته به درخواست شورا لبیک گفتم و می‌خواستم هرکاری در توان دارم برای تیم شهرم و مردم انجام دهم ولی از اولین جلسه پشت پرده و روراست نبودن اعضای شورا مشهود شد.

من بسته پیشنهادی از کادر مربیان را ارائه دادم یک ماه طول کشید تا این بچه‌ها را کنار هم جمع کنم چون می‌دانستم مردم از من توقع فنی بالایی دارند و آبروی من در بین بود.

پیشنها من جزیده (اون موقع کمک تیم ملی بود) در کنارش رحمان رئوفی و مجید آزمون بود و تمرین دهنده رامین بابایی و سایر کادر هم عیسی ارمشی، عبدالله آذر و حاج گوگجلی و در راس اینها مدیر فنی حبیب کوزه‌لی و نیز خودم و بای محمددوجی، طاهر آزمون و حاجی نیازی به عنوان مشاورین بود و موافقت همه را گرفتم فقط یک نفر مخالف بود آن هم رامین بابایی چون می‌دانست سرمربی می‌شود که نهایتا هم شد…

فکر کردم شورا من را دور نمی‌زند ولی این کار را کرد خیلی‌ها در همان  یک ماه که من برای اتحاد تلاش می‌کردم گفتند مربی رامین است و همان هم شد.

آقایان شورا با این نیرنگ‌ها و حیله‌گری‌ها در ورزش به جایی نمی‌رسید دیدید که تیم به دسته دوم سقوط کرد و حاضر شدید میلیاردها پول خرج کنید تا سهمیه بخرید!

آیا حق والیبال ما این است؟ مگر مصوبه و تصویب سالانه ندارید پس این پول‌ها ازکجا می‌آید شما به‌جای اینکه برای بهتر شدن تیم بازیکن بخرید آشناها را تحمیلی به تیم می‌آورید و تیم  را تضعیف می‌کنید و بعد تقصیرها را می‌اندازید گردن سرمربی؟؟

آزمون رئیس هیئت والیبال گنبدکاووس 300x188 - خلیل آزمون: سخنی با عاشقان والیبال «پایتخت والیبال ایران»

تا کی می‌خواهید مربیان جوان ما را نابود کنید؟ من امسال دخالتی در تیم نداشتم ولی دلم به حال رحمان رئوفی سوخت و موقعی که چپرلی سرباز شد با چند ایجنت صحبت کردم و به رحمان گفتم به‌جای چپرلی بازیکن خارجی بگیر و حتی فیلم بازیکن خارجی را به رئیس شورا نشان دادم ولی هیچ اقدامی نشد خدا رفتگان فرماندار را بیامرزد که جلوی بعضی از هزینه‌های غیرضروری این آقایان را  می‌گیرد.

مدیر فنی تیم را انتخاب کردند و قرارداد بستند فرماندار جلو این‌ها را گرفت و نگذاشت پول بیت المال هدر برود.

آقایان می‌گفتید پول نداریم ولی آیا بجای قرارداد ۵۰۰ میلیونی با مدیر فنی نمی‌توانستید قبل شروع لیگ بازیکن خارجی جذب کنید؟؟!

من مددی‌ و رئیس سد معبر را خیلی دوست دارم و برایشان احترام قائلم اما شورا این بنده خداها را هم خراب کردند. شما کاری کردید که من رئیس هئیت که سال‌های قبل در تمرینات بودم و برای بردهای تیم پاداش می‌گذاشتم از والیبال بیزار شده حتی برای بازی‌ها هم به سالن نیایم.

متاسفانه بین خود شوراها دو دستگی است وقتی آقای x از اعضای شورا مسئولیت والیبال را به عهده می‌گیرد چند نفر مخالفش در شورا سنگ اندازی می‌کنند تا آن عضو شورا خراب شود.

رئیس سد معبر را می‌گذارید سرپرست تیم که توهین به والیبال گنبد است و خود آن بنده خدا را هم خراب کردید. مدیر عامل که باید همه کاره باشد در مصاحبه بارها می‌گوید هیچکاره‌ام؟؟!

دوستان اینجا گنبد پایتخت والیبال است شما منتی بر سر مردم و والیبال ندارید چون بر اساس وظیفه‌تان از پول بیت‌المال برای شهر و جوانان خرج می‌کنید پس حد و حدود خود را بدانید در مسائل فنی دخالت نکنید.

من در طول این سال‌ها هئیت والیبال را در اختیار داشتم هر نوع کمکی  لازم بود کردم و از سالن المپیک که مختص هیئت والیبال بود انصراف داده و در اختیار شهرداری گذاشتم.

خیلی‌ها از این شوراها تلاش کردند این سالن را بگیرند ولی هرگز نتونستند امسال هم می‌توانستم سالن را ندهم چون می‌دانم اینها سالن را هم خراب می‌کنند.

این همکاری و حمایت‌ها بخاطر پست و مقام نبود (چون نیازی به آن ندارم) بلکه به عشق مردم و والیبال بود ولی دیگر اجازه نمی‌دهیم با احساسات این مردم که صاحبان اصلی والیبال هستند بازی کرده و والیبال را به قهقرا ببرید.

از مسئولین ارشد شهر و بازرسان می‌خواهم به پشت پرده تیمداری و قراردادهای شهرداری ورود کرده و بررسی کنید چطور یک بازیکن جوان که سابقه حضور در تیم منتخب استان را هم ندارد ۵ سال در تیم بود و بیش از یک میلیارد پول گرفت و اگر این بازیکن خوب بود الان کجا است؟؟!

به عنوان رئیس هیئت و خادم والیبال، باید جوابگوی این مردم باشم و اگر لازم باشد در آینده همه چیز را شفاف‌تر خواهم گفت.

به امید روزهایی که این آقایان به خودشان بیایند و برای والیبال و مردم  دل بسوزانند  نه برای منفعت خودشان.

خادم مردم و والیبال – خلیل آزمون

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز