امروز : یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

خلیلی سوارکاری 300x200 - خلیلی: نامزدها حق اعتراض برای تعویق یا لغو انتخابات را ندارند/ حتما شانسی نداشتند که نیامدندترکمن نیوز: رئیس فدراسیون سوارکاری گفت: ما حاشیه ایجاد نکردیم بلکه دبیرخانه مجمع انتخاباتی وظیفه ثبت‌نام را برعهده دارد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  مسعود خلیلی پس از پیروزی در انتخابات ریاست فدراسیون سوارکاری آن هم در شرایطی که نماینده وزارت ورزش و جوانان در مجمع انتخاباتی غایب بود، صحبت‌هایی انجام داد که گزیده آن را در زیر می‌خوانید.

*از اعضای مجمع تشکر می‌کنم که به من اعتماد کردند و با رای قابل توجهی من را برای ۴ سال دیگر پذیرفتند. حقیقت اینست که ما حاشیه ایجاد نکردیم بلکه دبیرخانه مجمع انتخاباتی وظیفه ثبت‌نام را برعهده دارد و طبق اساسنامه و آیین‌نامه ابلاغی وظیفه خود را انجام داده و به لحاظ قانونی مشکلی نبوده است، اما در بیشتر انتخابات این موضوع هست و حاشیه‌هایی به وجود می‌آید.

*انتظار داشتم نامزدهای دیگر هم در انتخابات شرکت می‌کردند، اما حتما صلاح دیدند که نیایند یا آرایی را برای خود متصور نبودند.

*طبق اساسنامه نامزدها حق اعتراض برای تعویق یا لغو انتخابات را ندارند. شکایت دوستان اینطور که دبیر مجمع گفت این بود که این نامزدها گفته بودند به ما صلاحیت‌ها دیر اعلام شده و نتوانستیم تبلیغات کنیم اما در آیین‌نامه هیچ تاریخی قید نشده و از این بابت تخلفی صورت نگرفته است.

1 321 300x188 - خلیلی: نامزدها حق اعتراض برای تعویق یا لغو انتخابات را ندارند/ حتما شانسی نداشتند که نیامدند

*دبیر مجمع به صورت مکتوب پاسخ را به پریچهره اعلام کرد و او نیز این نامه را به کارشناسان حقوقی سپرد که پاسخ فدراسیون پذیرفته شد. طبق اساسنامه هیات وزیران تعیین تاریخ مجمع انتخاباتی توسط هیات رئیسه فدراسیون باید صورت بگیرد یعنی از ارگان دیگری برای تعیین تاریخ اسم برده نشده است. هیات رئیسه فدراسیون از ۲ ماه پیش با هماهنگی دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها این تاریخ را اعلام کرده است.

 

*ابتدا دوستان روز ۲۳ خرداد را اعلام کردند که از هیات رئیسه مصوبه آن را گرفتیم اما بعد خودشان به تاریخ ۲۱ خرداد اصرار داشتند که هیات رئیسه آن را تغییر داد. قانون هم همین را می‌گوید، اساسنامه‌ای که مورد تایید هیات وزیران است و وزارت ورزش هم به عنوان ناظر برای اینکه ما عدول نکنیم باید به این تصمیم هم پایبند می‌شد.

2 226 300x188 - خلیلی: نامزدها حق اعتراض برای تعویق یا لغو انتخابات را ندارند/ حتما شانسی نداشتند که نیامدند

باید به اساسنامه مراجعه کنیم و ببینیم اساسنامه اعتبار برگزاری مجمع را به اکثریت آرا می‌دهد یا خیر؟ بین ما و دوستان اختلافی نیست اما نمی‌توان قانون را تفسیر به رای کرد. تاریخ برگزاری مجمع طبق اساسنامه مصوب هیات وزیران که در همین دولت به تصویب رسیده و توسط سجادی به فدراسیون‌ها ابلاغ شده این حق به هیات رئیسه داده شده است. اگر قرار بود این مجمع لغو شود یا به تاخیر بیفتد وزارت باید به دبیرخانه ابلاغ می‌کرد، دبیرخانه به هیات رئیسه ارجاع می‌داد تا تاریخ دیگری مصوب می‌شد اما این روند قانونی انجام نشد.

*روز تعطیل که دوستان از استان‌های مختلف به تهران آمده بودند در سایت وزارت نوشته شد این تصمیم گرفته شده است که این با متن اساسنامه مغایرت دارد. ما به عنوان مدیر اگر پایبند به مقرارت نباشیم چه انتظاری از دیگران خواهیم داشت.

3 180 300x188 - خلیلی: نامزدها حق اعتراض برای تعویق یا لغو انتخابات را ندارند/ حتما شانسی نداشتند که نیامدند

*تصمیم نامزدهای دیگر بر این بوده که غیبت داشته باشند، باید از خودشان بپرسید من که نمی‌توانم درباره غیبت آنها صحبت کنم می‌توانم درباره حضور بگویم که حداکثری بوده است. باز به اساسنامه برمی‌گردم که باید ببینیم اختیارات هیات‌رئیسه، وزارت و کمیته چیست.

*۸ سال خدمت دوستان بودم و این دوره، دوره سوم من است. مهمترین مشکلی که داریم عدم در اختیار داشتن زیرساخت‌های مناسب است. همان طور که وزارت و شرکت توسعه برای هر ورزشی سرانه‌ای تعریف کرده متاسفانه در بحث سوارکاری آورده شرکت توسعه و وزارت یا آورده‌ای نبوده یا مستهلک بوده است.

*از وزیر ورزش که دوست من است و با سوارکاری آشنایی دارد خواهش می‌کنم کمک کند. ترکیب در زیرساخت‌ها کم است مثلا در اسبدوانی برای ۶۰-۷۰ سال پیش است. اسب گران شده، هزینه نگهداری هم گران است اما ما سهم بسیار ناچیزی در زیرساخت‌ها داریم یا اگر هست نزدیک به صفر است.

*نگهداری اسب و مربی هزینه دارد. تنها راه حل استفاده از اسب‌هایی است که هزینه نگهداری کمتری دارند. ما رشته‌ای را راه انداختیم که از اسب‌های کوچک استفاده می‌شود این فرصت را مهیا می‌کند تا نوجوانان از آن استفاده کنند.

*وقتی من قیمت سوارکاری را با برخی رشته‌ها مقایسه می‌کنم می‌بینم خیلی هم گران نیست. سروصدایی در بعصی رشته‌ها شد که رقم‌های چند ده میلیونی می‌گیرند اما در سوارکاری جوی که ایجاد شده این است که گران است. قشر متوسط هم می‌توانند بچه‌های خود را به ۷۴۰ باشگاهی که در سراسر کشور داریم مراجعه کنند./ میزان

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز