رئیس کل دادگستری استان گلستان:

meli 10a 300x200 - خلع ید ۵۲۸ هکتار از عرصه‌های منابع ملی استان گلستاناستان گلستان– ایتنانیوز-  رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: در ۶ ماه نخست امسال ۵۲۸ هکتار از عرصه‌های منابع ملی استان گلستان خلع ید و تحویل دولت شده است.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي ترکمن‌هاي ايران،  به نقل تسنیم، هادی هاشمیان صبح امروز در حاشیه بازدید از دادگستری شهرستان کلاله در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ۶ ماه نخست امسال، ۵۲۸ هکتار از عرصه‌های منابع ملی استان گلستان خلع ید و تحویل دولت شده است.

وی افزود: از میزان عرصه خلع ید شده، ۴۸۰ هکتار مرتع، ۳۸ هکتار جنگل و ۱۰ هکتار ساحل بوده که همه آن تحویل منابع طبیعی شده است.

رئیس کل دادگستری استان گلستان آمار خلع ید انجام شده در سال گذشته را هم ارائه کرد و گفت: در سال ۹۵، با تلاش‌های انجام شده در دادگستری‌های استان ۶۲۳ هکتار مرتع و ۲۹ هکتار جنگل خلع ید و تحویل منابع طبیعی شده است.

رئیس کل دادگستری استان گلستان از اقدامات حوزه قضایی کلاله در بازپس‌گیری عرصه‌های منابع ملی منطقه گفت: با تلاش دادگستری کلاله ۹۵ هکتار از عرصه‌های منابع ملی تصرف شده خلع ید انجام شد.

وی افزود: خلع ید منابع ملی در شش ماهه اول امسال در کلاله با ۱۲۱ درصد رشد، ۶۷ هکتار بوده که تحویل منابع طبیعی شده است.

هاشمیان همچنین با اشاره به حمایت دستگاه قضایی از تولید گفت: براساس قانون و بخشنامه‌های صادر شده در ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضائیه، توقف فعالیت واحدهای تولیدی و صنعتی ممنوع است.

وی افزود: به همین علت محاکم قضایی، اجرائیات ثبت و بانک‌ها نباید در اجرای مطالبات از واحدهای تولیدی، اقدام به تعطیلی و توقف کار و تولید کنند.

هاشمیان با اشاره به تشکیل ستادهای استانی اقتصاد مقاومتی با دستور رئیس قوه قضاییه گفت: این ستاد با هدف کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی، حمایت از سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان در گلستان نیز تشکیل شده است.

رئیس کل دادگستری گلستان افزود: این ستاد آماده است مشکلات حقوقی و قضایی تولیدکنندگان را با طرح در ستاد اقتصاد مقاومتی حل و روند تولید و تثبیت اشتغال را شتاب بخشد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۴۳

۱۰ آبان ۱۳۹۶

کد خبر :

5844

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک