مدیرکل راه آهن شمال شرق 2:

 

Rah Ahan 14 Sh 300x168 - بهره‌برداری از خط عریض ایستگاه راه آهن اینچه‌برون در مهرماهاخبار اجتماعی-تورکمن‌نیوز- مدیرکل راه آهن شمال شرق ۲ گلستان از بهره برداری طرح خط عریض راه آهن ایستگاه اینچه برون در منطقه مرزی ایران و ترکمنستان در مهرماه امسال با هزینه ۲۲۰ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن، محمدرضا قربانی روز سه شنبه در سومین جلسه شورای حمل و نقل استان گلستان که در ایستگاه راه آهن اینچه برون گنبدکاووس برگزار شد، اظهار داشت: علاوه بر خط عریض راه آهن اینچه برون، احداث خط عریض در خاک ترکمنستان نیز همزمان افتتاح می شود.
وی افزود: با بهره برداری از خط عریض ایستگاه راه آهن اینچه برون، هزینه تغییر بوژی برای تجار و بازرگانان که برای هر بار تعویض مبلغ ۱۸۰ فرانک سوئیس است، حذف می شود.
قربانی اضافه کرد: هم اکنون برخی تجار و بازرگانان گلستان درخواست تامین زمین در ایستگاه اینچه برون برای احداث انبار دارند که درحال پیگیری است.
وی از نهایی شدن واگذاری ۱۲۶۰ هکتار زمین برای احداث بندرخشک و ایستگاه راه آهن خبر داد و گفت؛ از این مقدار ۱۶۸ هکتار آن برای اجرای طرح های سرمایه گذاری واگذار می شود.
وی تصریح کرد: برای عملیات اجرایی بندرخشک که پنج هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد، در مرحله نخست آن هزار میلیارد ریال اعتبار مصوب و پیش بینی شده است.
مدیرکل راه آهن شمال شرق ۲ گلستان همچنین گفت: از مجموع زمین های پیش بینی شده ۲۵۰ هکتار برای منطقه آزاد تجاری اینچه برون، درصورت تصویب نهایی در مجلس پیش بینی شده است.
قربانی از بازسازی ۳۵ کیلومتر خط راه آهن بندرگز به سبزدشت با هزینه هزارو ۷۰ میلیارد ریال خبر داد و گفت: از این مسیر تاکنون ۱۵ کیلومتر آن انجام و بقیه نیز تا ۲۲ بهمن امسال به بهره برداری می رسد.
وی اضافه کرد: با بازسازی این مسیر سرعت قطارها از ۴۵ کیلومتر فعلی به ۱۴۰ کیلومتر در ساعت افزایش می یابد.
قربانی احداث دکل مرزبانی و ساختمان آن را از دیگر اقدامات راه آهن شمال شرق ۲ برشمرد و افزود؛ احداث دکل پایان یافته و ساختمان آن نیز تا ۲ ماه آینده به بهره برداری می رسد.
دراین جلسه مدیر کل حمل و نقل جاده ای و سرپرست راه و شهرسازی گلستان و کارشناسان آنان حضور دارند.
منطقه مرزی اینچه برون در ۸۰ کیلومتری شمال شهرستان گنبدکاووس و محل اتصال راه آهن بین المللی قزاقستان_ ترکمنستانایران در خاک کشورمان است.
گمرک اینچه برون به عنوان تنها گمرک زمینی استان گلستان ، محل تردد اتباع ایران و ترکمنستان و نیز واردات و صادرات کالا و عبور کامیون های ترانزیت است و علاوه بر گمرک و تاسیسات راه آهن، با احداث بندر خشک و ایجاد منطقه آزاد تجاری و صنعتی در آینده، به یکی از مناطق مهم حمل و نقل کالا و مبادلات تجاری تبدیل می شود.

 

گروه خبر تورکمن‌نیوز

https://telegram.me/TurkmensNews

منبع: irna.ir

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۵۴

۱۴ شهریور ۱۳۹۶

کد خبر :

1307

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک