امروز : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۲,۵۸۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    96262

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    7:24 | ۱۷ خرداد ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

برق - خط انتقال برق از ترکمنستان به گنبد دوباره در مدار قرار گرفتترکمن نیوز:  سخنگوی صنعت برق از بازگشت خط انتقال برق ترکمنستان – گنبد به مدار با استفاده از دکل اظطراری در کمتر از ۵۱ ساعت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  مصطفی رجبی مشهدی در خصوص خط انتقال برق ترکمنستان به گنبد، اظهار داشت: خط انتقال برق ترکمنستان به گنبد که با عملیات خرابکارانه (سرقت بخشی از تجهیزات دکل) قطع شده بود، با تلاش شبانه روزی و در کمتر از ۵۱ ساعت در مدار قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: با توجه به نیاز کشور، به منظور وارد کردن دوباره این خط انتقال به مدار، از دکل اضطراری خط انتقال برق برای نخستین بار در کشور استفاده شد.

*** سرقت نبشی‌های دکل دلیل قطعی برق خط گنبد – ترکمنستان

رجبی مشهدی پیرامون قطع برق خط انتقال ۲۳۰ کیلوولت گنبد – ترکمنستان، گفت: گروه عملیاتی و تعمیراتی پس از بازدید، قطع برق خط انتقال برق ۲۳۰ کیلوولت گنبد – ترکمنستان در روز ۱۳ خردادماه جاری را به دلیل سقوط دکل شماره ۸۳ در فاصله ۲۸ کیلومتری از ایستگاه ۲۳۰ کیلوولت گنبد در اثر سرقت نبشی های دکل در ارتفاع بالاتر از ۷ متری و ضعیف شدن بدنه دکل گزارش کردند.

سخنگوی صنعت برق در ادامه افزود:

با توجه به شرایط ویژه شبکه به منظور تعمیر خط، ساخت دکل اضطراری برای نخستین بار در دستور کار قرار گرفت و پس از اتمام ساخت و هماهنگی با دیسپاچینگ ملی، خط انتقال دوباره در مدار قرار گرفت.

*** ساخت و نصب دکل اضطراری در کمتر از ۵۱ ساعت

وی با اشاره به سرعت در ساخت و نصب این دکل اضطراری، خاطرنشان کرد: این دکل اضطراری در کمتر از ۵۱ ساعت ساخته و نصب شد که رکوردی در این زمینه محسوب می شود.

 

رجبی مشهدی با اشاره به خطرات ناشی از نزدیک شدن به خطوط انتقال برق تصریح کرد: خطوط انتقال فشار قوی می‌تواند باعث کشته شدن افرادی شود که‌ به آن نزدیک می‌شوند.

 

سخنگوی صنعت برق در پایان سخنان خود با تاکید بر لزوم برخورد با سارقان تجهیزات شبکه برق، گفت: بر اساس قانون، با سارقان تجهیزات شبکه برق، با معرفی به قوه قضاییه، قاطعانه برخورد می‌شود.

*** معاون قضایی دادستان کل کشور/ لزوم برخورد قاطع با مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز

به گزارش صنایع: رضا خشنودی، معاون قضایی دادستان کل کشور در حقوق عامه با ارسال نامه‌ای خطاب به دادستان‌های عمومی و انقلاب سراسر کشور، اظهار داشت: با توجه به وضعیت بحرانی ناشی از کاهش تولید برق، باید با مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز بصورت قاطعانه برخورد کرد و بر همکاری دستگاه قضایی با وزارت نیرو در زمینه برخورد با استخراج کنندگان غیرمجاز رمز ارز نیز تاکید داشت.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز