امروز : پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    81011

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    9:31 | ۲۹ مرداد ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

مرگ کرونا 300x169 - خطر مرگ کرونا کاهش می یابدترکمن نیوز:  مشاور ارشد دانشگاه ملی سنگاپور گفت: جهش ویروس کرونا در کنار افزایش قدرت همه گیری آن، موجب کاهش خطر مرگ آن شده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ دکتر تامبیا که رئیس آتی انجمن بین المللی بیماری های واگیردار مستقر در آمریکا خواهد بود  افزود: نسخه جهش یافته کرونا موسوم به دی ۶۱۴ جی در سنگاپور نیز دیده شده است.

وی به عنوان پزشک برجسته بیماری های واگیردار گفت: شاید گونه جهش یافته ویروس کرونا که بیشتر در اروپا مشاهده و اخیرا در مالزی نیز ردگیری شده است، واگیردارتر باشد، اما خطر مرگ بیماران مبتلا به آن کمتر است.

وزارت بهداشت سنگاپور تاکنون در این زمینه اظهار نظر نکرده است.

تامبیا افزود: شواهدی موجود است که هم زمان با انتشار گونه جهش یافته این ویروس در قاره اروپا، نرخ مرگ و میر ناشی از آن کاهش یافته که نشانگر کمتر شدن خطر مرگ و میر این گونه است.

به نظر تامبیا و برخلاف هشدارهای دیگر کارشناسان سلامت و بهداشت، هنوز نمی توان درباره میزان اثرپذیری واکسن احتمالی کرونا بر ویروس جهش یافته دقیق سخن گفت.

دکتر تامبیا افزود: معمولا میزان خطر بیشتر ویروس ها پس از جهش یافتن کاهش می یابد. زیرا به نفع ویروس است که در کنار مبتلا کردن افراد بیشتری، شمار کمتری از مبتلایان را به کام مرگ بفرستد و ادامه زندگی خود ویروس برای تغذیه و پناهگاه به میزبان وابسته است.

سازمان جهانی بهداشت  نیز اعلام کرده است که دانشمندان گونه ای جهش یافته از ویروس کرونا را در حدود ماه فوریه کشف کرده‌اند که در اروپا و آمریکا منتشر شده است و شواهدی که نشان دهد بیماری ناشی از این ویروس شدیدتر باشد، یافت نشده است.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :
برچسب ها :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز