امروز : پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۴۱,۷۵۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    70691

  • /
  • تاریخ :

    ۱۳ اسفند ۱۳۹۸

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

تورکمن نیوز این روزها خیلی از بزرگان دین از جمله روحانیون و علما ضمن دعا و نیایش مردم را به رعایت اصول علم بهداشت دعوت کرده اند تا از گسترش این بیماری خطرناک جلو گیری شود.

اما عده ای هم پیدا شده اند بنام دین و ائمه اطهار و حرم مطهر اعتقادات و باورهای ناقص خود را به خورد مردم می دهند. بعضی از این افراد حتی اصل بیماری را هم انکار کردند و گفته اند: اینها توطئه دشمن است که شما اسیر آن شده اید. ما خودمان حاضریم با زن و بچه و اعضای خانواده به حرم مطهر برویم و در بیمارستانها با این بیماران روبوسی کنیم.

شاید علت العلل گسترش این بیماری در شهر قم و بی توجهی بعضی از افراد به توصیه های بهداشتی همین اعتقادات باشد که الان ابعاد آن در همه جای ایران فراگیر شده است. هم افراد بیشتری را مبتلا کرده و هم جان خیلی از افراد بی گناه را گرفته وهم به اقتصاد کشور تاثیر بسیار منفی گذاشته است. گفته می شود دوستان بعضی از این افراد بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند ولی آنها حاضر به عقب نشینی از مواضع خطرناک خود نیستند.

اسم این افراد را می شود داعشیهای کرونایی گذاشت که به خاطر اعتقادات خود حاضر به قتل عام هموطنان خود هستند. چون باورهای خود را بالاتر از آن می دانند که با قتل دهها و صدها نفر تجدید نظر نمایند. خیلی از اندیشمندان معتقدند اگر بمب اتمی در اختیار داعشیها قرار گیرد آنها استفاده از آن برعلیه دیگران را که فکر می کنند با اعتقادات آنها همراه نیستند درنگ نخواهند کرد. کار اعتقاد جزمی و بدون معرفت و بدون تفکر همین است که افراد را برای دست زدن به هر جنایتی برای رسیدن به بهشت مهیا می کند و بدون اینکه به عواقب ویرانگر آن بیندیشند. این افراد خبر ندارند قتل انسان بی گناه در اسلام گناه کبیره است.

این افراد به خود اجازه نمی دهند واندکی فکر نمی کنند که چرا نصف دنیا در عرض کمتراز سه ماه گرفتار این موضوع شده اند؟ همه امکانات خود را بسیج کرده اند تا جلوی گسترش این بیماری واگیردار و خطرناگ را بگیرند. مگر غربیها و امریکاییها بر علیه خودشان هم توطئه می کنند؟!! مگر دولتهای نصف دنیا بیکارند که دست به چنین کار احمقانه ای بزنند. شاید هم این افراد از وضعیت سایر کشورها خبر ندارند و فکر می کنند فقط ایران و قم درگیر این موضوع است. فکر می کنند ویروس کافر ومسلمان می شناست و با غیر مسلمانان کاری ندارد. اینها نمی دانند این ویروس ازچین غیر مسلمان به دیگر جاها سرایت کرد.به هرحال خطر تفکر چنین افرادی با چاشنی دین و اعتقادات هم همراه است اگر عملی شود کمتر از بمب اتمی نیست و از دست این افراد متجزم و متعصب باید به خدا پناه برد.

 

270d - خطر داعشیهای کروناییامان محمد خوجملی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز