امروز : سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۳,۹۶۰

ریال

|

دمای هوای شهر

تضمینی کلزا در استان گلستان 300x186 - خرید تضمینی کلزا در استان گلستان آغاز شدترکمن نیوز: مدیرکل غله و خدمات بازرگانی گلستان از آغاز خرید تضمینی دانه روغنی کلزا در ۴۲ مرکز خرید این محصول در سطح استان خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ مدیرکل غله و خدمات بازرگانی گلستان از آغاز خرید تضمینی دانه روغنی کلزا در ۴۲ مرکز خرید این محصول در سطح استان خبرداد.

سیدخالق سجادی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: عملیات خرید تضمینی دانه روغنی کلزا از روز گذشته بر اساس قیمت پایه ۱۱۰ هزار ریال برای هر کیلوگرم آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه قیمت پایه خرید تضمینی این محصول بر اساس ۲ درصد ناخالصی و ۹ درصد رطوبت است، افزود: حداکثر ناخالصی قابل‌قبول دانه روغنی کلزا جهت خرید تضمینی ۱۰ درصد و همچنین حداکثر رطوبت مجاز برای این دانه روغنی ۲۰ درصد است.

مدیرکل غله گلستان بیان کرد: پیش‌بینی شده امسال حدود ۷۸ هزار تن دانه روغنی کلزا از بیش از ۴۹ هزار هکتار اراضی زیر کشت این محصول در گلستان تولید شود.

سجادی با اشاره به در نظر گرفتن ۴۲ مرکز خرید تضمینی کلزا در سطح استان، گفت: گلستان یکی از استان‌های پیشرو در امر تولید و خرید تضمینی دانه روغنی کلزا است و رتبه نخست خرید این محصول را در کشور به خود اختصاص می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه خرید تضمینی از طریق سامانه سیفا و استعلام از سامانه پهنه‌بندی جهاد کشاورزی صورت می‌گیرد لذا از کشاورزان خواست می‌شود تا در صورت عدم ثبت مشخصات در سامانه پهنه‌بندی، در اسرع وقت نسبت به ثبت مشخصات در این سامانه اقدام کنند.

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز