روستایی گلستان 4 300x151 - خرید بیش از۳۲۰ هزار تن محصولات کشاورزی و نهاده‌های دامی کشاورزان گلستانی توسط تعاون روستاییترکمن نیوز:  مدیر تعاون روستایی گلستان گفت: بالغ بر ۳۲۰ هزار تن محصولات کشاورزی و نهاده های دامی کشاورزان گلستانی توسط تعاون روستایی خریداری شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  نور محمد کوچکی در جلسه شورای اداری که با حضور معاونان، روسای ستادی و روسای ادارات شهرستان در محل سالن جلسات این مدیریت برگزار شد، با تبریک هفته تعاون بر زحمتکشان این عرصه، اظهار کرد: در ۵ ماهه نخست امسال، بیش از ۳۲۰ هزار تن محصولات کشاورزی و نهاده های دامی توسط تعاون روستایی گلستان خریداری شده است.
وی افزود: در راستای حمایت از کشاورزان استان، بیش از ۱۲۰ هزار تن گندم، ۴۵ هزار تن کلزا و ۱۶هزار تن گوجه فرنگی از کشاورزان استان خریداری شد.
کوچکی گفت: همچنین ۱۳۹ هزار تن از نهاده های دامی و کشاورزی استان به صورت توافقی از سوی تعاون روستایی گلستان خریداری شده است.
وی از کسب رتبه برتر این سازمان در سال ۹۸ در بین دستگاه های اجرایی استان خبر داد و گفت: تعاون روستایی استان با کسب ۹۴.۸۸ درصد امتیاز رتبه برتر بین ۵۰ دستگاه اجرایی استان را بدست آورد.
کوچکی ادامه داد: این امتیاز به لحاظ کسب شاخص های اختصاصی در استان بدست آمده است.
وی اظهار کرد: ۲۱۰ هزار تن از محصولات خریداری شده استان از سوی سازمان تعاون روستایی در داخل و خارج از استان حمل و جابجا شده است.
این مقام مسئول با اعلام اینکه ۵۰ درصد بذور اصلاح شده استان توسط این سازمان تامین می شود، تصریح کرد: در سالجاری بیش از ۱۹ هزار تن بذور شامل گندم و جو در شش ایستگاه و سایت بذری تعاون روستایی بوجاری و ضدعفونی می شود.
در پایان این جلسه، مدیر تعاون روستایی استان ضمن ارایه توصیه و رهنمودهای لازم، در جریان آخرین وضعیت خرید محصولات بهاره، تأمین کود برای محصولات پائیزه ، ضرورت رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط معاونین، همکاران و ارباب رجوع ، آخرین وضعیت مستندسازی اموال ، ارائه طرحها و پروژه ها در راستای اشتغالزایی و وصول مطالبات شبکه تعاون روستایی قرار گرفت.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۰۸

۲۰ شهریور ۱۳۹۹

کد خبر :

82439

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک