امروز : پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

b 0 0 0 10 images golestanema34 300x184 - خداوند ماه شریف رمضان را برای مومنین صالح با برکات و ثواب‌های خاص مزین کرده استتورکمن نیوز: امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس در اولین جمعه از ماه مبارک رمضان ۲۰ اردیبهشت ماه در سخنان پیش از نماز عبادی جمعه ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات مسلمین گفت: ماه رمضان ماه رحمت الهی است و همه ما مسلمین چند روزی میهمان ضیافت خداوند هستیم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ حاج آخوند عبدالکریم جاور اظهار کرد: ماه مبارک رمضان روزهایی خاص و پر از معنویت و فضیلتی است که خداوند متعال آن را برای مومنین صالح خود با برکات خاص، رحمت ها و ثواب های بشمار مزین نموده است.

وی گفت: خداوند بعضی لحظات، ایام، ماه ها و مکان ها را نسبت به سایر زمان ها و مکان ها با شرافت تر و پر فضلیت قرار داده و از آنها با مساجد الله، بیت الله الحرام یا ایام الله نامبرده است و برآورده شدن مناجات ها، استغفارها و دعای مومنین در این زمان و مکان ها قریب به یقین است.

 امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس تصریح کرد: لحظات ملکوتی سحر در ایام ماه مبارک رمضان، روزهای جمعه «سید ایام» و نیز ماه شریف رمضان «سرور ماه های سال» از جمله ی ایام خاص هستند.

آخوند عبدالکریم جاور اظهار داشت: مومنین چنانچه در ماه مبارک رمضان فرایض و سنن پیامبر(ص) را با خلوص نیت به جا آورند در کسب معنویات موفق تر خواهند بود.

وی تاکید کرد: ماه رمضان ماه گرسنگی و تشنگی و یا افراط و تفریط نیست، بلکه ماه تزکیه جسم و روح، ماه حسن رفتار و کردار و حفظ زبان از غیبت، دروغگوی و گفتارهای ناپسند است.

خطیب جمعه به مردم توصیه کرد دراین روزها و شب های ماه مبارک رمضان به جای صرف وقت در دنیای مجازی و مشاهده کانال های متعدد خبری کم ارزش، با قرآن انس بیشتری داشته باشند و با تعقل در آیات الهی و مطالعه کتب دینی ایمان خود را تقویت و از اجر و پاداش الهی برخوردار شوند.

وی در انتهای سخنان خود با اشاره به افزایش روز افزون دمای هوا، از مردم خواست تا علاوه بر صرفه جویی و استفاده بهینه از دستگاه های سرمایشی در مساجد، مراعات حال سالمندان را داشته باشند و موذن های مساجد نیز زمان شرعی اذان و اقامه نماز را رعایت نمایند.

گزارش از: مصطفی صبوحی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز