GonbadBus 1 1 300x207 - خداحافظی با خودروهای فاقد کولر در حمل و نقل عمومی گنبدکاووسترکمن نیوز: مدیرعامل سازمان حمل و نقل شهرداری گنبدکاووس از ادامه روند طرح جایگزینی حمل و نقل عمومی درون شهری خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  حمیدرضا حجی زاده گفت: به دلیل گرمای شدید شهرستان گنبدکاووس و شرجی بودن هوا خودروهای کولردار نیاز مبرم شهروندان می‌باشد.

حجی زاده اظهار داشت: در سطح شهرستان گنبدکاووس ۲۳۰ دستگاه تاکسی پیکان وجود دارد که از این تعداد قریب به ۱۸۰ دستگاه از رده خارج و تبدیل به تاکسی‌های سمند و ۴۰۵ کولردار شده‌اند.

وی افزود: همچنین در بخش اتوبوسرانی، اتوبوس‌ها و مینی بوس‌های فاقد کولر از رده خارج و تبدیل به اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌های کولردار شده اند.

وی گفت: سازمان حمل و نقل شهرداری گنبدکاووس دارای ۸۵۰۰ دستگاه زیرمجموعه شامل: تاکسی‌ها، آژانس‌ها، اتوبوس‌ها، مینی‌بوس‌ها، کامیون‌ها و وانت‌بارهای فعال در سطح شهر و حومه می‌باشد.

حجی زاده تصریح کرد: استفاده از حمل و نقل عمومی به جای خودروهای شخصی در سطح شهر باید فرهنگ‌سازی شود تا خود مردم از ترافیک و آلودگی به وجود آمده آزرده خاطر نشوند.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل شهرداری گنبدکاووس بیان داشت: به دلیل شرایط خاص کرونایی شهروندان هنگام استفاده از حمل و نقل عمومی برای حفظ جان خود و دیگران پروتکل‌های بهداشتی را  رعایت نمایند.

گزارش از: آرزو بسیا

خبرنگار ترکمن نیوز در گلستان

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۵۷

۰۸ مهر ۱۳۹۹

کد خبر :

83465

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک