امروز : پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    92879

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    23:10 | ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

فرماندار شهرستان ترکمن 2 300x188 - خبرنگاران نقش بسزایی در میزان مشارکت مردم طی انتخابات پیش رو دارندترکمن نیوز: فرماندار شهرستان ترکمن گفت: رسالت خبرنگاران در میزان مشارکت مردم طی انتخابات آینده مهم و تاثیر گذار خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ سیدصادق شیرنگی در نشست صمیمی اصحاب خبر و رسانه که به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی و روز بسیج هنرمندان در سالن اجتماعات فرمانداری بندرترکمن برگزار شد با گرامیداشت سالگرد شهادت شهید آوینی، خبرنگاران را گروه های مرجع و بسیار تاثیرگذار در جامعه خواند و گفت: نویسندگان گزارش های خبری و متون تولیدی توانایی آن را دارند تا هنر خویش را از اعماق وجودشان به تراوش در آورده و به سمع و نظر مخاطبان شان برسانند.

وی افزود: فضای مجازی امروز به عنوان فناوری روز جوامع به یک ظرفیت مهم و حساس تبدیل شده است، چرا که عمده مسائل در این فضا انجام می شود. این دانشی است که همگان امکان استفاده از آن را دارند، اما می بینیم که برخی ها متاسفانه راه را به اشتباه می روند. هدف یک متولی و مدیر رسانه و کانال نباید صرفا افزایش مخاطب از طریق انتشار شایعات کذب و اخبار غیر واقعی باشد.
شیرنگی ادامه داد: چه بسا اتفاق افتاده است که شخصیت افراد صاحب نام در فضای مجازی به چالش کشیده شده و زندگی به کام شان تلخ گردیده است.
وی اهالی عرصه تنظیم خبر و تولید گزارش شهرستان ترکمن را در زمره موفق ترین و مجرب ترین خبرنگاران خواند و افزود: اصحاب رسانه و فضای مجازی در ایامی که هنوز بیماری کرونا جولان می دهد، می توانند به عنوان سفیران سلامت عمل کرده و آگاهی بخشی لازم در خصوص در امان ماندن از این ویروس خطرناک را به اطلاع مردم برسانند.
شیرنگی برگزاری جشن های عروسی در استان گلستان و سفرهای برون استانی را از جمله عوامل قرمزشدن شهرها در استان گلستان دانست و افزود: شهر بندرترکمن پس از عید قربان سال گذشته در وضعیت قرمز قرار گرفت و ما از آن زمان تا آذرماه به سیاست اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم از طریق رسانه ها و مراکز بهداشتی ادامه دادیم و توانستیم شرایط به حد مطلوب برسانیم.

2فرماندار شهرستان ترکمن 300x188 - خبرنگاران نقش بسزایی در میزان مشارکت مردم طی انتخابات پیش رو دارند

وی ادامه داد: این شهرستان خوشبختانه از آذرماه سال 99 تا به اکنون شرایط پایداری را دنبال می کند و وضعیت در سال جدید بسیار بهتر نیز شده است. آمار بیماران کرونا مثبت شهرستان از یکم تا بیستم فروردین ماه جاری تنها 4 نفر بوده که در نتیجه تلاش های همه مسئولین، عقلانیت مردم و همراهی آنها با ما و مجموعه کادر پزشکی و درمانی حاصل آمده است.
فرماندار شهرستان ترکمن در ادامه از توزیع سبد اقلام غذایی طی ماه مبارک امسال در میان خانواده های کم درآمد خبر به میان کشید و اظهار داشت: همان گونه که می دانید فضای کشور ما در پس از ماه رمضان وارد فاز انتخاباتی خواهد شد. انتخابات پیش رو به اعتقاد بسیاری از صاحب نظران به لحاظ حساسیت، مهمتر از انتخابات های پیشین است. بدون شک در این ره آورد مشارکت حداکثری مردم بیانگر تداوم وحدت و همگرایی آنها با نظام اسلامی خواهد بود. موضوعی که ما امروز بیش از پیش به آن نیاز داریم، زیرا این حضور و عظم جدی اقتدار کشور را به جهانیان ثابت می کند.
شیرنگی انتخابات شوراها را محلی برای خرد جمعی توصیف کرد و عنوان نمود: مسلما مشارکت مردم در این انتخابات و انتخاب افراد اصلح می تواند سرنوشت یک شهر و یا روستا را به سوی آینده روشن متحول نماید. تردیدی وجود ندارد که یک فرد کاردان و دلسوز کارایی بیشتری نسبت به شخصی دارد که صرفا برای خودنمایی پا به میدان رقابت گذاشته است.بنابراین هیچ یک از جوامع رشد نخواهند کرد، مگر آنکه اموراتش به دستان توانمند افراد متخصص و متعهد سپرده شود.

وی گفت: در عین حال رسالت تحلیلگران قلم به دست که اخبار فعالیت کاندیداها را پوشش می دهند، انگیزه مضاعفی را به مردم تزریق کرده و باعث افزایش حضور ساکنین در پای صندوق های آرا خواهد شد.

طاهر جانی خبرنگار ترکمن نیوز 300x188 - خبرنگاران نقش بسزایی در میزان مشارکت مردم طی انتخابات پیش رو دارندفرماندار شهرستان ترکمن گفت: شهرستان در تمامی ادوار به لطف ورود خبرنگاران به بخش انعکاس اخبار لحظه به لحظه وقایع و پوشش مناسب تحرکات دفاتر کاندیداها، همواره بیشترین مشارکت مردمی به لحاظ تعداد جمعیت در استان را به همراه داشته است.

گزارش از: طاهر جانی
خبرگار ترکمن نیوز در غرب گلستان

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز