امروز : چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۴,۰۳۰

ریال

|

دمای هوای شهر

Transportation rail2 300x190 - حمل‌ونقل بین‌المللی در راه‌آهن شمال شرق (۲) 108 درصد افزایش یافتبین المللی-ترکمن نیوز-  ۳۶ هزار و ۴۸۰ تن کالا از طریق مرز ریلی به مقاصد مختلف ریلی کشور حمل شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۱۰۸‌درصد رشد داشته است.

 

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران،  به نقل از روابط‌عمومی راه‌آهن جمهوری‌اسلامی‌ایران، درچهار ماهه نخست سال‌جاری، ۳۶ هزار و ۴۸۰ تن کالا از طریق مرز ریلی اینچه‌برون با کشورهای قزاقستان، ترکمنستان، چین، قرقیزستان و روسیه مبادله و به مقاصد مختلف ریلی کشور حمل شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۱۰۸ درصد رشد داشته است.

 محمدرضا قربانی مدیرکل راه‌آهن شمال شرق دو ، از رشد ۱۰۸درصدی حمل‌ونقل بین‌المللی این اداره کل خبر داد.

وی افزود: از میزان بار حمل شده، ۳۲‌هزار و ۶۱۷‌تن مربوط به واردات بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۸۹‌درصد افزایش داشته و ۳‌هزار و ۸۶۳‌تن آن مربوط به صادرات محمولات غیرنفتی از طریق مرز ریلی اینچه‌برون است.

به گفته قربانی، در حوزه حمل‌ونقل داخلی نیز طی این مدت ، ۲۷‌هزار و ۹۵۲‌تن کالای داخلی بارگیری و ۳۴‌هزار و ۶۵۴‌تن بار تخلیه‌شده که این میزان، بیانگر افزایش ۳۳۰‌درصدی تناژ تخلیه نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده و همچنین تحقق ۱۲۷‌درصدی نسبت به برنامه حمل را نشان می دهد.

وی ادامه داد: راه‌آهن شمال شرق‌دو از ابتدای امسال تاکنون در تن کیلومتر بار خالص حمل شده با هفت‌میلیون و ۶۴۸‌هزار و ۳۴۱ و در تن کیلومتر بار ناخالص حمل شده با ۱۴‌میلیون و ۹۵۴‌هزار و ۱۵۰‌به ترتیب یازده و پنج‌درصد رشد داشته است.

 

لینک عضویت در کانال

https://t.me/ITNAnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز